"Санкції зникнуть ще до кінця року. Гарантую", - нагадує Financial Times слова одного з російських урядовців після келиха вина на різдвяній вечірці в Кремлі.
Однак після першого візиту в Москву Держсекретаря Рекса Тіллерсона, під час якого він оголосив про "найнижчий рівень довіри між країнами", оптимізм російського бізнесу поступився підозрам, що політика Трампа щодо Росії буде такою ж недружньою, як і його попередника.
Після інавгурації Трампа в січні багато американських бізнесменів були переконані, що він почне поступово скасовувати санкції, які були введені проти Росії за військову агресію проти України в 2014 році. Вони фактично унеможливили проекти з розробки нафтових родовищ у Арктиці, а також російський фінансовий сектор. Тепер ця надія "на волосині від смерті", - сказав Financial Times неназваний банкір в Москві, який обговорював проблему з представниками адміністрації Трампа.
"Ніхто з нас не чекав піни біля рота чи істарії навколо всіх цих речей про Росію", - сказав він, нагадавши про розслідування можливих зв'язків між команди Трампа з російськими чиновниками, а також вірогідного втручання Москви у вибори в США.
"Зміна настроїв така велика, що інвестори в Москві і США однаково говорять про те, що найбільша загроза для російського ринку - це свіжий пакет санкцій", - йдеться в статті.
Видання нагадує, що така можливість обговорювалася на нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн G7. Велика Британія і США підтримували ідею запровадження санкцій проти Москви за те, що вона підтримує і захищає режим Башара Асада в Сирії, який влаштував хімічну атаку проти мирних мешканців. Однак, більшість країн не підтримали цю ідею. Однак, ніхто не може сказати, як Трамп вчинить далі, зважаючи на його загадкові підходи до Дамаска, російського втручання у справи Близького Сходу і розслідувань, які веде Конгрес.
Нагадаємо, під час офіційного візиту до Москви 12 квітня держсекретар США Рекс Тіллерсон зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним і главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Вони обговорили двосторонні відносини, а також питання міжнародної політики.
Зокрема, Тіллерсон заявив, що США наполягають на відсторонення від влади президента Сирії Башара Асада, а також на денуклеаризації Північної Кореї. Сторони домовилися координувати дії по боротьбі з ІДІЛ у Сирії, а також активізувати консультації з врегулювання конфлікту в Україні, ґрунтуючись на Мінських домовленості.
У той же час, Тіллерсон не піднімав у Кремлі питання зміни режиму санкцій проти РФ за збройну агресію проти України.