Про це на сторінках Die Welt пише оглядач Юлія Смірнова, додаючи, що найгіршим сценарієм стало б втручання у війну сусідів, зокрема Росії і Туреччини, тому що тоді б вона стала б опосередкованим конфліктом між цими країнами.
Оглядач нагадує, що багатий на запаси нафти Азербайджан, який вважає невизнану "НКР" своєю територією, впродовж останніх років серйозно оновив і переозброїв свою армію. Згідно з даними SIPRI, Баку збільшив свої закупки зброї за останні 5 років на 217%. При цьому здебільшого він купував її у Росії.
Але з іншого боку, Москва на вигідних умовах озброювала і Вірменію і навіть надала їй кредит в розмірі 200 мільйонів доларів для закупки зброї в обмін на відмову від зближення з ЄС. Таким чином, на думку оглядача, збільшення в обох сторін важкого озброєння, робить конфлікт ще більше вибухонебезпечним. На додачу Вірменія входить у російський проект Євразійського союзу і ОДКБ, що робить її близьким російським союзником.
В цей же час, автор нагадує, що Туреччина лишається традиційним союзником Азербайджану. Тож одразу ж після інформації про ескалацію конфлікту президент Раджеп Таїп Ердоган запропонував Баку свою допомогу "до самого кінця".
При цьому, Смірнова нагадує про те, що Москва і Анкара перебувають у конфлікті відколи російський Су-24 був збитий над турецькою територією. І ця напруга між ними робить конфлікт в Нагірному Карабасі ще складнішим і небезпечним.
Нагадаємо, що чергове загострення ситуації в Нагірному Карабасі сталося в ніч на суботу, 2 квітня. Сторони конфлікту звинувачують одна одну в обстрілах по всій лінії фронту.
Азербайджанська сторона, за офіційними даними, втратила 12 військовослужбовців убитими, один збитий вертоліт МІ-24 і підірвався на міні танк. У свою чергу Вірменія втратила вбитими 18 військових, ще 35 отримали поранення.