Надто багато речей вказують на зв'язки Трампа з Росією - NYT

Поділитися
Надто багато речей вказують на зв'язки Трампа з Росією - NYT Багато деталей вказують на можливу пов'язаність Трампа з Москвою. © Gage Skidmore / Flickr
Видання пише про необхідність провести серйозне розслідування скандальної російської справи.

Виконуючий обов'язки директора ФБР Ендрю МакКабе сказав Конгресу вчора, що рішення президента Дональда Трампа звільнити Джеймса Комі не зупинило розслідування можливої співпраці команди республіканця і Росією. І це хороша новина.

Попри те, що Трамп постійно називає підозри, пов'язані з Росією, "абсолютною вигадкою" і попри низку прогалин у цій історії, деталей, які вказують на існування таких зв'язків більшає.

Про це сьогодні в редакційній статті пише лояльне до Демократичної партії видання New York Times, яке перелічує головні ознаки того, що чинний президент США і його команда дійсно можуть бути пов'язані з Москвою.

Родинний бізнес Трампа. У Москві і Санкт-Петербурзі немає Trump Tower, але спроб збудувати їх там не бракує. Трамп і його сім'я намагалися почати бізнес у Росії з 1980-х років. Вони також розвили широкі комерційні і особисті відносини з пов'язаними з політикою російськими бізнесменами. В 2008 році Дональд Трамп молодший сказав під час конференції з нерухомості: "На росіян припадає непропорційно велика частина наших активів, зокрема в Дубаї, в рамках нашого проекту в SoHo, а також скрізь в Нью-Йорку". Журналіст Джеймс Додсон сказав, що інший син президента - Ерік Трамп - сказав йому у 2013 році, що росіяни профінансували поля для гольфу Трампа.

"Ми не покладаємося на американські банки. У нас є все необхідне фінансування з Росії", - сказав Ерік Трамп.

На додачу, Дональд Трамп працював з родиною мільярдера Араза Агаларова в 2013 році під час організації конкурсу "Міс всесвіт" у Москві. Видання пише, що Трамп зустрічався з десятком найвпливовіших російських олігархів, коли їдив у Росію, за даними видання Bloomberg. Зять президента, Джаред Кушнер, теж пов'язаний з російським скандалом. Під час перехідного періоду Кушнер, який зараз займає посаду радника президента, зустрічався з російським послом Сергієм Кисляком, а також керівницвтвом державного російського банку.

Світ дізнався б більше про закордонні справи Трампа, якби він оприлюднив свою податкову декларацію, як це робили всі президенти до нього впродовж 40 років.

Майкл Флінн. Колишній радник з питань національної безпеки кілька разів розмовляв з послом Сергієм Кисляком в перехідний період, обговорююся зняття санкції проти Росії. За це він поплатився посадою. На додачу, Флінн отримав 45 тисяч доларів від російського пропагандистського телеканалу RT у грудні 2015 року за виступ. У Москві на вечірці телеканалу Флінн сидів поруч з президентом Володимиром Путіним. Пентагон розслідує, чи не порушив він закон, коли приховав отримання грошей з-за кордону перед отриманням доступу до таємних даних.

Джефф Сейшнс. Головний прокурор під час виступу в Сенаті сказав, що він ніколи не контактував з російськими чиновниками, коли активно працював з кампанією Трампа. Насправді ж він зустрічався зі, знову ж таки, послом Кисляком.

Пол Манафорт. Колишній голова виборчого штабу Трампа до того був радником проросійської політичної партії в Україні і екс-президента Віктора Януковича, якого підтримував Кремль. Манафорта звинувачують у отриманні таємних платежів від Януковича і його партії. Крім того, він працював на російського олігарха Олега Дерипаску, який тісно пов'язаний з Путіним. Associated Press повідомляло, що Манафорт розробляв план "захисту інтересів Путіна".

Картер Пейдж. Був радником з закордонних справ Трампа. Він контактував з російським шпигуном, а також виступив з проросійською промовою в Москві у серпні 2016 року з розпал виборчої кампанії. Також Пейдж певний час жив у Москві, де від імені Merrill Lynch працював з державною компанією "Газпром".

Роджер Стоун - не офіційний, але близький радник Трампа. Він переписувався з користувачем Guccifer 2.0 у Twitter. У США вважають, що ця сторінка належить російській розвідці. Стоун викликав підозри під час кампанії, оскільки він на прочуд добре був поінформований про наміри WikiLeaks оприлюдними викрадені листи Гілларі Клінтон.

"Трамп і його соратники можуть до хрипу кричати, що немає ні диму, ні вогню. Але в цілому відомі факти вказують на неймовірно широку мережу відносин з великою іноземною силою. Будь-хто, кому не байдужа довіра до американського виборчого процесу, повинен бажати ретельного розслідування обставин, як Росія втручалася у вибори і через кого", - йдеться в статті.

Читайте також: Трамп заперечує тиск на екс-директора ФБР через розслідування про зв'язки з РФ

Тим часом, сам Трамп підтримує проведення розслідування щодо втручання Росії в американські вибори. При цьому американський президент підкреслює, що ніякої координації дій росіян з ним і його кампанією не було.

Як повідомлялося, увечері 9 травня президент США Дональд Трамп звільнив з посади директора ФБР Джеймса Комі. Наступного дня президент пообіцяв знайти більш гідного кандидата на цю посаду.

Нагадаємо, що на відкритому слуханні голова ФБР підтвердив існування розслідування щодо зв'язку команди Трампа з Росією. При цьому він зауважив, що зазвичай бюро не підтверджує і не спростовує існування будь-яких розслідувань. Однак, в даному випадку робить виключення. Пізніше видання The Economist повідомило, що ФБР підозрювало екс-радника Трампа в роботі на Росію. Судові записи, які вже є у вільному доступі, свідчать, що людина, ідентифікована як Картер Пейдж, у Нью-Йорку в 2013 році контактувала з російським шпигуном, який видавав себе за дипломата. Сам Пейдж запевняє, що він обмінювався лише відкритими матеріалами.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі