Великі російські бізнесмени, наближені до 3, почали виводити свої активи з Лондона, з посиланням на офіційного представника прем'єр-міністра Великобританії повідомляє сайт The Daily Telegraph.
Офіційний представник Даунінг-стріт, 10, заявив виданню: "Заходи, які вже вжито щодо окремих осіб і компаній, збіглися з певними рухами фінансових потоків, які ми помітили по всій Європі, в тому числі і тут у Лондоні".
Прем'єр-міністр Великобританії 3 напередодні закликав країни Європи покарати санкціями "приятелів" російського президента.
Компанії лондонського Сіті почали переглядати вже укладені угоди з Росією і відмовлятися від планів вступати в нові стосунки з російськими компаніями, пише The Financial Times. Опитані виданням юристи кажуть, що фінансові організації стали частіше утримуватися від інвестицій в проекти, якщо мова заходить про серйозну участь у них російського банку або компанії.
Також банки почали перевіряти списки клієнтів, щоб не порушувати вже введені санкції, а також умови контрактів, щоб зрозуміти, чим загрожує їхній розрив.
Ці зміни почалися після довгих років наполегливих зусиль з "піклування" про російський бізнес і залучення олігархів на біржу і на ринок дорогої нерухомості, відзначає газета. Фінансові організації Сіті більше не можуть дозволити собі люб'язність щодо російських партнерів.
Напередодні з гнівним коментарем з приводу "брудних грошей як основи процвітання путінізму" виступила і газета The Wall Street Journal.
Без представників російської еліти Путін був би ніким, вважає автор, колишній кореспондент Reuters в Москві Олівер Буллох. "США та ЄС слід взяти на мушку саме їхні гроші і їхні канали зв'язку з Заходом", - цитує його InoPressa.
Буллох радить зацікавитися яхтами, нерухомістю, спортивними командами та іншими активами. "Здебільшого ними володіють через західні компанії-прокладки", а "вони фінансуються через західні банки", вважає він.
"Російські чиновники вкрали з інвестфонду Hermitage 300 млн доларів. Вони пройшли через Кіпр, Латвію, Молдову, Швейцарію та Британські Віргінські острови і в результаті пішли на купівлю нерухомості на Манхеттені, в Дубаї та інших місцях", - йдеться в статті.
Між тим західні банки зобов'язані доносити про підозрілі транзакції, виконувати закони і санкції США і ЄС, не приймати незаконні гроші. Очевидно, з цими функціями банки не справляються.
"Режим Путіна - кримінальний, а наша банківська система сприяє цьому злочину", - підсумовує автор. Він закликає зобов'язати власників російських грошей доводити їхнє походження і тим самим "моментально зрубати один зі стовпів путінського режиму".
Голови МЗС країн-членів ЄС у вівторок 22 липня домовилися про посилення обмежувальних заходів щодо Росії у зв'язку з ситуацією в Україні. Європа має намір обмежити доступ Росії до своїх фінансових ринків і високих технологій, а також накласти заборону на поставчання озброєння до Росії. Крім того, повідомляли, що в четвер може бути розширено список адресних санкцій щодо осіб та компаній, у тому числі з РФ. !zn
Читайте також:
Україна введе санкції проти росіян, які підтримують терористів на Донбасі
Фінляндія підтримала посилення санкцій проти Росії
Британію викрили у продовженні постачань зброї Росії
Більше 80% громадян США впевнені в причетності Росії до трагедії Боїнга