"Що стосується Путіна, Трамп вже оцінив їхні міжособистісні стосунки, але хоче більше часу приділити розвитку відносин в якості лідерів держав", - пояснив журналістам співрозмовник.
Низка американських чиновників висловила стурбованість таким рішенням Трампа, оскільки за відсутності стенографістів і помічників згодом "буде важко встановити, чи були досягнуті домовленості". Крім того, вони побоюються того, що Путін може спробувати отримати зиск від бесіди з Трампом без перекладача.
Раніше президент США провів переговори "тет-а-тет" із лідером КНДР Кім Чен Ином на саміті в Сінгапурі 12 червня.
Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон повідомляв про те, що "мета зустрічі – спілкування двох лідерів не в контексті великої багатосторонньої зустрічі, а віч-на-віч; обговорити власне бачення цілої низки проблем".
За словами Болтона, найближчими днями Трамп розпочне підготовку до переговорів у Гельсінкі. У межах підготовки він проведе короткі зустрічі з радником з питань нацбезпеки, державним секретарем США Майком Помпео, а також іншими американськими чиновниками, які відповідають за безпеку.
Журналісти також наголошують на тому, що раніше на переговорах із Путіним (на саміті G20 у Гамбурзі – ред.) Трампа супроводжував лише колишній державний секретар США Рекс Тіллерсон.
Нагадаємо, зустріч президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна відбудеться 16 липня в столиці Фінляндії.
У Кремлі анонсували "дуже серйозну розмову" лідерів обох держав. У Білому домі повідомили про те, що на переговорах Трампа і Путіна обговорюватимуться питання втручання РФ у президентські вибори в США у 2016 році, а також російська агресія в Україні та Сирії.
Відповідаючи на запитання журналістів про ймовірність визнання США окупації Криму Росією, Трамп відповів: "Подивимося". А також поклав відповідальність за анексію півострова на свого попередника Барака Обаму. "Президент Обама допустив це", - сказав він.
Слова Трампа піддали критиці західні журналісти й аналітики. "Якщо визнання США може отримати щось настільки кричуще, як анексія Криму Росією й окупація нею східної України, то чому б Росії не вторгатися в Прибалтику? Чому не захопити всю Грузію? Чому б підтримуваним Росією силам не спробувати те ж саме? Чому б Китаю не вторгнутися на Тайвань?", – цікавилися експерти.