На виборах в Латвії перемагає партія чинного прем’єра

Поділитися
На виборах в Латвії перемагає партія чинного прем’єра Латвія проголосувала за прозахідні партії © Новая газета
Країна залишиться одним з головних критиків Росії у Євросоюзі.

Правоцентристська партія «Нова єдність» прем’єр-міністра Латвії Кріш’яніса Карінша виграла суботні вибори, згідно з попередніми результатами, набравши 19% голосів, що дає йому можливість очолити новий коаліційний уряд. Про це повідомляє Reuters.

Результати – з підрахованими 96% районів – означають, що Латвія має залишитися одним з провідних критиків РФ та разом зі своїми балтійськими сусідами Литвою та Естонією продовжуватиме спонукати Європейський Союз до рішучої позиції проти Росії.

Партія Карінс знову отримала найбільшу підтримку після виборів. Члени нинішньої коаліції можуть отримати 42 місця у 100-місцевому парламенті, тому Карінсу потрібно залучити додаткових союзників, щоб залишитися на посаді прем’єр-міністра.

Щонайменше дев'ять партій можуть отримати достатньо голосів, щоб отримати місця в парламенті.

Основною темою кампанії були проблеми безпеки Латвії на фоні вторгнення Росії в Україну. Карінс заявив журналістам, що працюватиме над створенням коаліції партій-однодумців.

"Я переконаний, що ми зможемо знайти таке рішення. Насамперед у всіх на думці те, як ми всі переживемо зиму, не лише в Латвії, а й у всьому ЄС, і щоб ми всі залишалися єдиними за Україною та не здавалися перед труднощами, які чекають на нас", - сказав він в неділю.

Карніс є першим главою латвійського уряду, який обіймав цю посаду протягом повного чотирирічного терміну. 57-річний політик, який має подвійне громадянство США та Латвії, отримав підтримку виборців через свою політику щодо Москви. Вона, зокрема, включала обмеження в’їзду громадян Росії, які подорожували з Росії та Білорусі. .

"Я не бачу жодних шансів, що будь-який уряд Латвії припинить підтримку України - це не точка зору невеликої групи політиків, це точка зору нашого суспільства", - сказав Карінс.

На думку експертів, його перемога може посилити розрив між латвійською більшістю в країні та її російськомовною меншістю.

Результати виборів свідчать про падіння підтримки партій, популярних серед російськомовної меншини Латвії, яка становить близько чверті 1,9-мільйонного населення країни.

Підтримка лівої партії «Гармонія» впала до 5% після виборів 2018 року. Спостерігачі вказували на те, що виборці етнічних латишів відвернулися від неї, а російськомовні розчаровані критикою Кремля щодо України збоку сторони керівництва партії.

«Російські виборці змінюють погляди і голосують за латвійські (партії). Це позитивно», – сказав аналітик Філіпс Раєвскіс.

Опозиційний Союз зелених і фермерів, коаліція консервативних груп, тісно пов’язаних з Айварсом Лембергсом, багаторічним мером Вентспілса, який у 2019 році був внесений до списку санкцій США за ймовірну корупцію, опинилася на другому місці з 13%.

З лютого 69-річний Лембергс вийшов під заставу в 100 000 євро під час оскарження вироку в корупції в 2021 році. Він відомий тим, що у 2014 році заявив, що розміщення військ НАТО в Латвії є окупацією.

Однак голова партії Армандс Краузе заявив в неділю, що його партія підтримає жорстку позицію Карінса щодо Росії, сказавши, що «ми вважаємо, що наша нинішня зовнішня політика є дуже правильною». Додавши, що слова Лембергса були роздуті опонентами.

Нагадаємо, на думку глави МЗС Латвії, ядерна зброя — це шантаж Кремля, але він є небезпечним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі