У США не здивовані переобранням Володимира Путіна на чергових виборах у Росії, оскільки права і свободи людей у країні обмежені, заявила представниця Держдепу США Хізер Нойєрт під час брифінгу із журналістами.
Вона послалася на опублікований попередній звіт спостерігачів ОБСЕ щодо президентських виборів у Росії.
"Вибори в Росії відбулися у надзвичайно юридично і політично контрольованому середовищі, відзначені тиском на критичні голоси. Обмеження фундаментальних свобод призвели до відсутності справжньої конкуренції", - зазначила Нойєрт та додала, що причин сумніватися у висновках доповіді у США немає.
Вона також заявила, що деяким людям платили за голосування на виборах, в лідери опозиції були залякані та ув'язнені.
Попри це, президент США зателефонував Володимиру Путіну та привітав із перемогою.
"Я б сказала, що це називається протоколом... Ми бачили це від Макрона; ми бачили це від інших світових лідерів, які зробили так само. Люди дзвонять США, коли ми беремо участь у виборах і виграємо вибори. Тому я б сказала, що це стандарт", - відповіла вона на запитання, чи поділяє Держдеп позицію Трампа, який привітав Путіна.
Нойєрт також зазначила, що, незалежно від того, чи це комусь подобається, Сполучені Штати мають відносини з урядом Росії.
"Це не означає, що США з РФ згодні в усьому… Але реальність така, що ми є двома ядерними державами, двома наддержавами в цьому світі, і ми досі маємо бути здатні зняти трубку і вести діалог і обговорення один з одним", - наголосила представник зовнішньополітичного відомства.
Колишній посол США в Україні Джон Гербст заявив, що переможець президентських виборів у Росії Володимир Путін не дочекався привітань від багатьох західних лідерів, оскільки міжнародна спільнота не визнала їх такими, що відповідають демократичним стандартам, і не вважає їх справжніми.
Володимир Путін, який вчетверте став президентом РФ, ще до завершення підрахунку голосів почав отримувати привітання від країн-сателітів Росії, зокрема, від невизнаної республіки Абхазії, Казахстану, Молдови, Болівії, Венесуели, Азербайджану, Білорусі, а також КНР.
Президент США Дональд Трамп лише через день після завершення виборів привітав Володимира Путіна з перемогою, за що був підданий критиці з боку своїх однопартійців.
Зокрема, сенатор-республіканець Джон Маккейн розкритикував такі дії Трампа, а також назвав Путіна диктатором, російські вибори – фікцією. Критично на це відреагував і лідер республіканської більшості у верхній палаті американського Конгресу Мітч Макконнелл.
"Це не означає, що США з РФ згодні в усьому… Але реальність така, що ми є двома ядерними державами, двома наддержавами в цьому світі, і ми досі маємо бути здатні зняти трубку і вести діалог і обговорення один з одним", - наголосила представник зовнішньополітичного відомства.