На виборах в Лівані перемагає "Хезболла"

Поділитися
На виборах в Лівані перемагає "Хезболла" "Хезболла" отримала 67 місць у парламенті, що складається з 128 депутатів
На перших за дев'ять років парламентських виборах у Лівані перемагає шиїтська партія "Хезболла". "Рух Майбутнього" прем'єр-міністра Саада Харірі також проходить у парламент.

На парламентських виборах в Лівані, що відбулися в неділю, 6 травня, перемагає шиїтська партія "Хезболла", яка в США і деяких інших країнах вважається терористичною організацією. За попередніми результатами голосування, на які посилаються місцеві політики та ЗМІ, вона отримала 67 місць у парламенті, що складається з 128 депутатів, повідомляє Reuters.

"Рух Майбутнього" прем'єр-міністра Саада Харірі, який раніше мав більшість мандатів, також пройшов до парламенту, ставши при цьому найбільшою політичною силою серед ліванських мусульман-сунітів. Оскільки прем'єр-міністром в Лівані по традиційній системі поділу влади має бути суніт, то Харірі має великі шанси знову очолити уряд. Явка на виборах, в яких мали право взяти участь 3,6 мільйона громадян, склала 49,2 відсотка.

Парламентські вибори в Лівані, що відбулися 6 травня, були першими за дев'ять років. До цього чинний парламент тричі самостійно продовжував свій термін роботи. Вибори провели за новою пропорційною системою, згідно з якою депутатські мандати розподіляються між списками кандидатів пропорційно до кількості голосів, відданих за відповідні списки.

Ліван відомий своєю сумішшю етнічних та релігійних груп населення, вплив іноземних держав на внутрішню політику, а також великою кількістю біженців. Тому він вважається нестабільною країною. Вибори проходили в умовах підвищених заходів безпеки.

Нагадаємо, що 4 листопада прем'єр-міністр Лівану Саад Харірі, перебуваючи в Саудівській Аравії, несподівано оголосив про відхід у відставку. Це рішення він пояснив побоюванням за своє життя в умовах підготовки державного перевороту терористичним угрупуванням "Хезболла", яка має великий вплив у Лівані.

Лідер "Хезболли" Саїд Гасан, у свою чергу, висловив упевненість, що главу уряду взяли в заручники в Саудівській Аравії.

Президент Лівану Мішель Аун назвав ситуацію з Харірі "двозначною і таємничої" і відмовився приймати його відставку до повернення в країну.

В Ер-Ріяді 7 листопада заявили, що через діяльність "Хезболли" будуть розглядати уряд Лівану, "як уряд, який оголосив Саудівської Аравії війну". 9 листопада Саудівська Аравія і Кувейт закликали своїх громадян покинути територію Лівану і утриматися від поїздок у цю країну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі