На тлі зростання військової сили Китаю Японія та Філіппіни планують укласти пакт про безпеку 

Поділитися
На тлі зростання військової сили Китаю Японія та Філіппіни планують укласти пакт про безпеку  © unsplash/nathanb
Токіо та Маніла прагнуть посилити стримування.  

Уряди Японії та Філіппін розглядають можливість переговорів щодо нового двостороннього договору про посилення співпраці у сфері безпеки, а також проведення спільних навчань на тлі зростання військової активності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє Kyodo, посилаючись на джерела.

Очікується, що під час запланованого на початок листопада саміту прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда і президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший дадуть зелене світло переговорам щодо угоди про взаємний доступ, яка полегшить присутність військ.

Це буде перша угода про взаємний доступ Японії з країною Асоціації держав Південно-Східної Азії і третя після угод з Австралією і Великою Британією, які набули чинності на початку цього року.

Представники з обох сторін мають намір обговорити деталі договору до кінця цього року, щоб підписати його вже наступного року.

Очікується, що під час зустрічі на Філіппінах Кішіда і Маркос пообіцяють активізувати спільні військові навчання двох країн, що сприятиме подальшому розвитку тристороннього співробітництва у сфері безпеки, в якому також беруть участь Сполучені Штати.  

На тлі територіальних претензій Китаю в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях Японія і Філіппіни прагнуть посилити стримування за допомогою регулярних спільних навчань зі Сполученими Штатами.

Угоди про взаємний доступ покликані полегшити перекидання військовослужбовців між країнами для проведення навчань і операцій з ліквідації наслідків стихійних лих, а також послабити обмеження на транспортування зброї і матеріалів.

Японія подібним чином співпрацює у сфері оборони зі Сполученими Штатами в межах Угоди про статус збройних сил, підписаної у 1960 році.

Японія і Філіппіни домовилися у квітні минулого року, під час зустрічі міністрів закордонних справ і оборони, розпочати розгляд шляхів подальшого посилення і сприяння оборонній співпраці, в тому числі щодо взаємних візитів і матеріально-технічної підтримки.

Обидві країни вже підписали меморандум про спрощення необхідних процедур для відправлення військовослужбовців для ліквідації наслідків стихійних лих і надання гуманітарної допомоги.

Кішіда і Маркос також, ймовірно, обговорять питання постачання оборонного обладнання Японії на Філіппіни в межах офіційної допомоги у сфері безпеки.

Серед інших питань, на саміті можуть обговорити додаткове надання від Японії великих патрульних кораблів для берегової охорони Філіппін. Минулого року країна передала Манілі два таких судна. Кішіда також планує звернутися до філіппінських законодавців із закликом до зміцнення двосторонніх зв'язків.

Японія також розширює співпрацю із США та Південною Кореєю. У посиленні безпекового співробітництва США, Південної Кореї та Японії в Пекіні вбачають зародки формування, спрямованого проти Китаю. Та чи справді азійські країни разом зі Сполученими Штатами найближчим часом зможуть сформувати військовий альянс на кшталт НАТО? Про перспективи такого союзу — в статті Наталії Бутирської «Війна Росії проти України оживила «привид НАТО» на Сході».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі