На тлі подій у Вірменії Лукашенко відмовився від ідеї конституційного референдуму

Поділитися
На тлі подій у Вірменії Лукашенко відмовився від ідеї конституційного референдуму У своєму щорічному виступі Лукашенко послався на події у Вірменії
Про це він заявив в ході щорічного послання білоруському народу і національних зборів 24 квітня в Мінську.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко в щорічному зверненні до парламенту відмовився від ідеї конституційного референдуму, посилаючись на протести у Вірменії, які призвели до відставки глави уряду Сержа Саргсяна, повідомляє Радіо Свобода.

"Я ніколи не поставлю народ перед вибором зміни конституційних основ держави під яку-небудь особистість. В цьому нас переконує приклад Вірменії, - сказав Лукашенко. - Якщо під когось треба було змінити Конституцію, треба було чесно поступити. Ми на це пішли, коли зняли обмеження на кількість термінів обрання президентів".

"Навіщо ламати країну під особистість. А якщо потім особистість зламається?", - додав Лукашенко, говорячи про конституційну реформу у Вірменії, де президентську республіку змінили на парламентську.

За словами білоруського президента, він говорив про це і з колишнім президентом Вірменії Саргсяном: "Вірменія знаходиться з нами в союзі, це не чужа нам країна. Нам треба запитати, чим ми новому уряду зможемо допомогти".

Про підготовку референдуму в Білорусі, який поміняв би обсяг повноважень гілок влади, раніше заявляв і сам Лукашенко, і голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина.

24 квітня Лукашенко сказав, що доручив суддям Конституційного суду Білорусі разом з вченими та юристами-практиками в "спокійному режимі" разом з парламентаріями підготувати відповідні пропозиції.

"Треба працювати, щоб потім, коли прийде час запропонувати підходи для майбутнього Білорусі", - сказав Лукашенко, але визнав, що зараз такий час ще не настав.

Білорусь і Вірменія входять в Євразійський економічний союз разом з Росією і Казахстаном.

Як писало раніше видання New York Times, хиткий стан відносин Росії з іншим світом, які загострилися після замаху на екс-шпигуна в Британії, робить дипломатичний клімат Холодної війни навіть привабливим, оскільки тоді кожна сторона знала, чого чекати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі