Усвідомлюючи відсутність помітних успіхів у війні проти України та ефективність дій українських підрозділів, окупаційне командування намагається створювати зони нестабільності поблизу українського кордону та видимість загрози нападу російських та проросійських збройних формувань з території Придністров’я. Про це повідомляє пресслужба ГУР МО.
"Росіяни нагнітають ситуацію в Придністров'ї, щоб використовувати її як психологічну атаку проти України та шукають шляхи розпорошення сил української армії під час складної оборонної кампанії з захисту українського Донбасу і півдня країни", - йдеться в повідомленні.
Експерти зазначають, що на території так званої "ПМР" кількість військових, які підходять для ведення бойових дій, становить близько 300. До того ж усі вони зараз охороняють склади боєприпасів у селі Ковбасна.
До речі, понад половину цих боєприпасів вже вичерпали свій ліміт зберігання - тепер вони не підлягають транспортуванню.
"Лише 7-8 тис. тонн є справними та можуть бути використані, - зазначають у розвідці. - Близько двох третин усієї бойової техніки на території Придністров’я є повністю, або частково не боєздатною, а також не має матеріальних засобів та виробничих потужностей для її ремонту та відновлення".
26 квітня президент Молдови Майя Санду скликала засідання Ради безпеки через ситуацію в Придністров'ї. Про плани на цю територію Росія заявляла, зокрема, 22 квітня. Таким чином, рашисти хочуть не лише встановити сухопутний коридор до Криму, а й пробити вихід до невизнаної республіки, де, нібито, також "пригнічують російськомовних".
Після цього низка країн рекомендують своїм громадянам покинути територію Придністров'я та Молдову загалом. Йдеться про Болгарію, США, Німеччину, Ізраїль, Велику Британію, Францію та Канаду.