Зустріч на вищому рівні НАТО збереться в критичний момент історії, коли глобальна безпека стає все більш нестабільною, як показали дії Росії в Україні, йдеться в опублікованому комюніке.
В публікації на сайті організації перераховуються головні теми саміту.
Це готовність НАТО посилити колективну оборону і інвестувати в можливості альянсу бути готовим зустріти будь-яку кризу. Саміт повинен "продемонструвати трансатлантичну рішучість і підкреслити важливість відповідних рівнів витрат на оборону".
Учасники зустрічі обговорять відносини з Росією і зміцнення зв'язків з Україною шляхом розширення співробітництва.
У порядку денному зустрічі - поглиблення партнерських відносин НАТО і продовження політики відкритих дверей.
У комюніке також наголошується, що цей саміт буде останнім, який пройде під головуванням генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена, очолює альянс з серпня 2009 року.
Як сказано в тексті, "союзники протягнули руку дружби країнам Центральної та Східної Європи на останньому, проводився у Великобританії, саміті НАТО у 1990 році".
Сьогодні, на думку НАТО, "незаконна агресія Росії проти України" поставила під сумнів дух цієї ініціативи.
"Так як криза триває, альянс підтримує Україну і коригує свої пріоритети, відповідаючи на невідкладні стурбованості своїх членів", - йдеться в комюніке.
що Вживаються альянсом заходи будуть підкріплені планом дій щодо оперативної готовності, що лідери країн НАТО ухвалять на саміті, а також рядом інших кроків, спрямованих на те, щоб сили НАТО були готові до швидкого реагування, а її партнерські відносини стали більш гнучкими, формуючи тим самим міцну основу для майбутнього цієї організації.
Російсько-українська криза, вважають у НАТО, показав неміцність обстановки в сфері безпеки і прискорив необхідність продовження адаптації альянсу, щоб він міг реагувати на зміну безпеки в Європі або поблизу неї, вирішуючи проблеми там, де вони можуть виникнути.
"Альянс переглядатиме свої відносини з Росією на саміті в Уельсі. Він також буде продовжувати активізувати співпрацю з Україною. З цією метою в перший день саміту відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО за участю президента Петра Порошенка", - повідомляється в комюніке Організації Північноатлантичного договору.