Газопровід "Північний потік-2" вже профінансовано на шість мільярдів євро, 3,274 млрд з яких забезпечили іноземні партнери "Газпрому", йдеться у звіті російської енергетичної корпорації.
У "Газпромі" розповіли, що іноземні компанії виділили 1,644 млрд євро у вигляді довгострокового фінансування (до 2035 року) та бридж-фінансування (до 2019 року) на 1,29 млрд євро.
Сам "Газпрому" інвестував у проект в 2017 році 1,57 млрд євро. На 2018 рік у компанії було передбачено 1,25 млрд євро на проект.
Загальний бюджет будівництва газопроводу - 9,5 млрд євро з урахуванням процентних витрат.
В кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.
Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.
В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.
Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".