Жінка прибула на Кубу 21 лютого для навчання в медичному вузі і оселилася в гуртожитку в західній провінції Атреміса. Вже через кілька днів вона була госпіталізована, у неї були виявлені симптоми лихоманки. Сама жінка повідомила, що раніше захворіли лихоманкою її чоловік і шурин.
До цього часу вченими був зафіксований зв'язок між вірусом Зіка і мікроцефалією у дітей. Повний геном вірусу був виявлений у тканинах дитини, що страждає мікроцефалією. Плід був зачатий жінкою зі Словенії під час перебування в Бразилії. Повернувшись додому на 28 тижні вагітності, вона пройшла ультразвукове обстеження, в результаті чого були виявлені відхилення в розвитку мозку плода, що змусили жінку перервати вагітність. Вона дозволила дослідникам провести його вивчення.
1 лютого, ВООЗ оголосила вірус Зіка глобальною загрозою. В організації прогнозують, що прогнозує, що в 2016 році вірусом Зіка можуть заразитися до чотирьох мільйонів осіб у Південній та Північній Америках.
Раніше повідомлялося, що у жителя Данії підтверджено наявність вірусу Зіка. Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про те, що вірус Зіку, який викликає лихоманку, кон'юнктивіт і болю, вже виявлено в 21 країнах Карибського басейну, Північної і Південної Америки і може продовжити поширюватися.