На Кубі через аварію на ключовій електростанції сталося масштабне знеструмлення всієї країни.
Блекаут, за даними Reuters, залишив без світла переважну більшість населення – до 10 мільйонів осіб.
Як повідомила влада, на розташованій у місті Матансас елекростанції "Antonio Guiteras", від якої зараз багато в чому залежить електропостачання острова, ведуться ремонтні роботи, щоб відновити енергопостачання в країні якнайшвидше.
Декілька інших кубинських електростанцій ще раніше повністю вийшли з ладу.
Енергетики не знають, скільки часу знадобиться, щоб відновити роботу.
Прем'єр-міністр острівної держави Мануель Марреро оголосив "надзвичайну енергетичну ситуацію". Деякі райони країни залишаються без електрики вже 20 годин.
Уряд скасував навчання в усіх закладах освіти, масові заходи скасовано.
Відключення електрики загострило енергетичну кризу в країні — в останні два тижні на Кубі постійно відключали електрику на кілька годин на день. 11 жовтня подачу електроенергії зупинили на 24 години.
Повне відключення електрики сталося за кілька годин після того, як Марреро оголосив, що ситуація у сфері енергетики покращується.
Уряд Куби вже давно звинувачує у труднощах з придбанням палива і запчастин для роботи своїх електростанцій, що працюють на нафті, американське ембарго часів холодної війни, а також новий раунд санкцій.
Дві найбільші електростанції острова, за словами уряду, не виробляють достатньо електроенергії і потребують негайного технічного обслуговування.
Щоб компенсувати дефіцит, комуністична країна запровадила вищі тарифи на електроенергію для бізнесу.
У той час як попит на електроенергію зростає, запаси палива на острові, який виробляє порівняно мало власної нафти, майже вичерпалися.
Найбільший постачальник нафти на Кубу, Венесуела, за перші дев'ять місяців цього року скоротила поставки на острів в середньому до 32 600 барелів на добу – це близько половини від 60 000 барелів на добу, відправлених за той же період 2023 року
Нафтопереробна інфраструктура венесуельської державної компанії PDVSA цього року також страждає, тож, аби уникнути дефіциту палива всередині країни, залишає менші обсяги для експорту до країн-союзників, таких як Куба.
Росія і Мексика, які в минулому відправляли паливо на Кубу, також значно скоротили поставки на острів.
Дефіцит залишив Кубу напризволяще на набагато дорожчому спотовому ринку в той час, коли її уряд майже збанкрутував.