У середу ввечері, 4 листопада, глава МЗС Великобританії Філіп Хаммонд заявив, що є "серйозна ймовірність", що на борту російського літака A321 знаходився вибуховий пристрій.
"Ми ще раз обговорили всю наявну інформацію... Існує серйозна ймовірність того, що на борту літака знаходився вибуховий пристрій", - повідомив міністр закордонних справ Великобританії.
За його словами, дана інформація надійшла з декількох джерел, але він не став їх називати.
"Ми вивчили всю що надходить з різних джерел інформацію щодо авіакатастрофи... Ми вивчили широкий спектр інформації, в тому числі розвіддані, і прийшли до висновку, що є істотна ймовірність, що російський літак зазнав катастрофи через вибухового пристрою на його борту", - зазначив Філіп Хаммонд.
Раніше телеканал CNN з посиланням на анонімне джерело в спецслужбах США повідомив, що аварії російського авіалайнера A321 в Єгипті могло бути викликано вибухом бомби, яка була закладена на борту літака прихильниками "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань.
Тим часом, джерела в Каїрі повідомляють, що на місці катастрофи А321 знайдені елементи,що не належать до його конструкції. Разом з тим джерело телеканалу NBC в держструктурах США раніше заявило, що над Синайським півостровом було зафіксовано тепловий спалах у момент катастрофи російського пасажирського літака. Він може свідчити про вибух на борту A321: або бомби, або паливного бака, пояснив співрозмовник.
Пасажирський літак компанії "Когалимавіа", що слідував рейсом KGL9268 в Санкт-Петербург з Шарм-еш-Шейха, розбився незабаром через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту повітряного судна перебували 224 особи - 217 пасажирів, у тому числі 25 дітей, і сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Майже всі загиблі - росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один пасажир з Білорусі.
Згідно з попередніми даними різних джерел, літак A321 зруйнувався в повітрі, екіпаж повітряного судна не подавав сигналів лиха, а сам лайнер не піддавався зовнішньому впливу.
У той же час в авіакомпанії "Когалимавіа", якій належав впав літак, заявили, що єдиною причиною краху могло бути "механічний вплив в повітрі". Представник перевізника виключив, що причиною аварії могла бути технічна несправність повітряного судна або помилка пілотів.