Віце-прем'єр і міністр закордонних справ асадівського уряду в Сирії Валід Муаллем зажадав від США залишити створену ними військову базу, яка розташовується у місті Ет-Танф і створена з метою боротьби з терористами з ИГИЛ, повідомляють росЗМІ.
"Коли США виведуть свої війська з бази у Ет-Танфы і з усієї території Сирії, ми будемо говорити про угоду з безпеки у Південній Сирії", - заявив глава асадовского зовнішньополітичного відомства в ході прес-конференції в Дамаску.
Також Муаллем заявив, що сирійський асадівський уряд поки не бере участь у переговорах щодо ситуації на південному фронті.
У гарнізоні сирійського міста Ет-Танф розташована одна з військових баз міжнародної коаліції на чолі із США, де проводиться навчання та оснащення загонів сирійської опозиції. Вона була розгорнута у квітні 2017 року для боротьби з терористами ИГИЛ.
При цьому у російському Міністерстві оборони постійно роблять необґрунтовані заяви, що в районі сирійського населеного пункту Ет-Танф США нібито створили "заповідник для терористів".
Нагадаємо, 31 травня сирійський лідер Башар Асад заявив, що США повинні покинути територію країни. За його словами сирійський уряд "відкритий до переговорів" з курдськими підрозділами "Демократичних сил Сирії" (SDF), які контролюють регіони північної та східної Сирії, де розташовані сили США, і які підтримує Вашингтон, але тільки у разі відходу американських військових. В іншому випадку Сирія почне наступ на курдські регіони.
Нещодавно в Сирії 11 опозиційних угруповань, які ведуть боротьбу проти режиму Башара Асада, прийняли рішення про об'єднання. Підконтрольні "Сирійській визвольній армії"(СВА) загони заявили, що вони об'єдналися в новий "Фронт національного визволення".
14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції у Сирії. Удари вирішили наносити по об'єктах, які підозрюють у причетності до виготовлення хімічної зброї.
Приблизно за годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, проте в Пентагоні не виключають їх повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.
Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість з яких жінки і діти.