Війна в Сирії, як і війна в Україні, могли б давним-давно припинитися, якщо б Москва цього дійсно захотіла, заявив міністр закордонних справ Федеративної республіки Німеччина Гайко Маас в інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung.
"Війна В Сирії, ймовірно, закінчилася б давно, якби росіяни та інші працювали над досягненням цієї мети", - сказав Маас.
З Україною, за його словами, абсолютно аналогічна ситуація - будь на те бажання РФ, і кривавий конфлікт там, нібито, миттєво вщух би.
"В обох випадках наслідком є те, що не буде ніякого рішення, якщо Росія не буде брати участь; ось чому Німеччина у конфлікті в Україні та Сирії задіяна на передових позиціях. В обох випадках ми намагаємося домогтися чогось за допомогою дипломатії", - заявив німецький міністр.
Маас зазначив, що незважаючи на ряд боїв, повноцінний наступ в сирійській провінції Ідліб не почався тільки з двох причин - Росія і Туреччина не можуть домовитися за рядом моментів, а Німеччина активно працює над тим, щоб відмовити Росію від бомбардувань позицій антиасадівської опозиції, так як вважає невиправданим ций наступ.
Росія, зазначив Маас, теж абсолютно не зацікавлена у затягуванні конфлікту в Сирії. Однак нормалізації в Сирії ніколи не буде без відновлення всього зруйнованого за роки громадянської війни, а відновлення, в свою чергу, неможливо без західних грошей.
"Ні Росія, ні Іран, ні Туреччина не захочуть відбудовувати цю країну в поодинці. Це буде міжнародна діяльність, у яку Німеччина готова внести свій внесок", - наголосив німецький дипломат.
Він також додав, що Москві висунули чіткі умови, на яких така допомога буде можлива.
Президенти Росії, Ірану та Туреччини в п'ятницю, 7 вересня, прийняли спільну декларацію щодо Сирії, яка складається з 12 пунктів. Згідно з підсумками саміту щодо Сирії, Іран та Туреччина заявили, що збережуть свою присутність в Сирії.
За час війни в Сирії з 2011 року, за даними ООН, загинуло понад півмільйона осіб і ще кілька мільйонів були змушені покинути свої будинки. За даними спостерігачів з Сирійської мережі з прав людини, більшість цивільних загинули від рук терористів ИГИЛ, а також союзу Росії і сил режиму Асада.
Ідліб - це єдиний регіон Сирії, який залишається в руках сирійської опозиції. У 2017 році там була створена північна зона деескалації, куди могли переміститися бойовики з сім'ями, які відмовилися скласти зброї. Відновлення Дамаском контролю над провінцією по суті стане кінцем масштабного військового протистояння режиму Асада в Сирії.