Молодь Росії шукає способи протистояти уряду - The Economist

Поділитися
Молодь Росії шукає способи протистояти уряду - The Economist Активісти розповідають молодим росіянам про права людини під час спеціальних молодіжних таборів. © Марат Хамматов / Tomsk.ru
Молодіжні табори проводять навчання для молоді, під час яких розповідають про права людини.

У лісі на околицях Санкт-Петербургу група молодих людей обговорювала ідели сучасного супергероя для Росії. Одні пропонували "людину-весенку", суперздібністю якого була б здатність змінювати стать і сексуальність. Він би боровся проти двох запеклих ворогів: "телемена" і "бюрократомена".

Інші пропонували "людину-правозахисника", який би за допомогою конституції боровся з нечесними суддями. Таке безтурботне обговорення відбулося в рамках табору під назвою "Територія свободи", присвяченому демократичним цінностям.

Про це пише The Economist, додаючи, що окрім подібних ігор і смажених сосисок біля вогнища 80 учасників табору, більшість з яких студенти, слухають лекції на тему прав людини і законів про інтелектуальну власність. Такі табори проводяться вже дев'ять років поспіль. Їх організовує група активістів під назвою "Весна". Засновники групи кажуть, що інтерес до їхніх таборів зростає на тлі масових антикорупційних протестів у Росії, які пройшли в березні і червні.

Кремль боїться, щоб Володимир Путін, якому наступного року перед президентськими виборами виповниться вже 65 років, може бути повалений дітьми. Російські парламентарі розглядають законопроекти, які забороняють російській молоді брати участь в несанкціонованих політичних акціях. Влада РФ також робила незграбні спроби схилити молодь на свій бік. Чиновники проводили зустрічі з "зірками" російського сегменту соціальних мереж, серед яких була донька прес-секретаря президента Росії Ліза Пєскова. Вона живе у Франції і веде блог про модні речі, які російська молодь не може собі дозволити.

Видання зауважує, що опозиціонер Олексій Навальний теж скористався інтернет-майданчиками для того, щоб привернути до себе увагу мільйонів. Хоча крім нього на YouTube є й інші відео блогери, які критикують владу. Приміром, канал користувача Kamikadzedead здобув сотні тисяч підписників, критикуючи державний контроль над телебаченням. Коли Володимир Путін став президентом Росії у 2000 році, лише 2% населення користувалися постійно інтернетом. Тепер цей показник досяг 70%.

Група "Весна" каже, що зараз зростання її членів переживає бум. Після створення в 2012 році кожного місяця до групи приєднувалися в середньому семеро нових учасників. А цього року лише за березень до "Весни" приєдналися 100 нових членів.

Втім, навіть серед російської молоді опозиційні настрої поширені серед меншості. Засновник "Весни" Богдан Литвин зізнається, що не вірить у зміни в Росії у найближчому майбутньому. Його мета - підготувати ґрунт для громадянського суспільства у майбутньому.

Раніше видання Sueddeutsche Zeitung писало, що молодь Росії втрачає страх перед режимом Путіна. Молоде покоління росіян, які вийшли на протести у березні і червні, не пам'ятають репресії 2012-го року.

А видання New York Times писало, що Кремль боїться російську молодь, яка вийшла на протести. Лишається не зрозумілим, чи на довго збережеться цей ентузіазм російської молоді, з яким вона вирішила кинути виклик владі. І чи якось вплинуть протести і те, як жорстоко їх спробували придушити, на захмарний рейтинг Путіна.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі