Молдові загрожує доля України – Der Spiegel

Поділитися
Молдові загрожує доля України – Der Spiegel Путін насварився на Тімофті за асоціацію Молдови з ЄС. © kp.md
В неділю Молдова обиратиме парламент у страху перед спалахом сепаратизму.

Через два дні молдовани підуть на дільниці обирати новий парламент, побоюючись, що їхню країну спіткатиме така ж доля, як і сусідню Україну.

Про це сьогодні пише Кено Версек на сторінках Der Spiegel. Він нагадує, як 10 жовтня на саміті країн СНД у Мінську Володимир Путін гнівно стукав по столі долонею перед президентом Молдови Ніколае Тімофті.

Російські ЗМІ писали, що президент Росії сварився на свого колегу через підписану угоду про асоціацію Молдови з Євросоюзом без згоди в Кремлі. Тодішній гнів Путіна змушує Кишинів нервувати перед виборами, оскільки обирати доводиться між комуністами, які виступають за скасування асоціації з ЄС і зближенням з Росією, і демократами, навколо яких за час правління спалахнуло чимало скандалів.

Ситуацію погіршує сепаратистський регіон – Придністров'я, який існує завдяки підтримці Росії. Крім того, на півдні національна меншина гагаузів погрожує розколоти Молдову, якщо на виборах переможуть проєвропейські сили і асоціація країни з ЄС не буде переглянута.

Оглядач нагадує, що чотири роки тому молдовани підтримали демократичні сили. Але вони втратили частину своїх прихильників через корупційні скандали і суперечок у правлячій коаліції.

Росія також спробувала покарати Молдову за підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Торік Кремль заборонив імпорт молдовського вина, а влітку – молдовських фруктів, овочів і м'яса. Крім того, Москва погрожує депортувати 500 тисяч молдовських заробітчан.

Експерти очікують, що у разі перемоги проєвропейських сил цієї неділі, Росія продовжить тиск на Молдову. Питанням лишається, чи піде вона на військове вторгнення, як в Україні. Тим часом президент країни Ніколае Тімофті, попри жорстку розмову з Путіним, закликає молдован голосувати за "європейське майбутнє".

13 листопада Європейський парламент ратифікував Угоду про асоціацію Євросоюзу з Молдовою, включаючи створення всеохоплюючої зони вільної торгівлі. "Ратифікація угоди є великим досягненням для народу цієї країни. Ця подія стала віхою на шляху Молдови до Євросоюзу", - йдеться в заяві Єврокомісії у зв'язку з ратифікацією. Однак на цьому Кишинев зупинятися не збирається. Молдова у 2015 році подасть заявку на вступ в ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі