Як повідомляє Duetsche Welle, про це заявив новий міністр оборони країни Віорел Чиботару. Він висловив сподівання, що іноземні партнери Молдови зацікавлені в тому, щоб армія його країни стала "ефективнішою на тлі складної геополітичної ситуації".
Чиботару додав, що армія Молдови повинна стати спроможною швидко втрутитися в разі виникнення критичної ситуації. Хоча до цього часу на Збройні сили Кишинів витрачає лише 0,3% ВВП. Цього не вистачає на утримання солдатів.
В цей же час, Молдова представила в Брюсселі свої пропозиції для НАТО, які б допомогли покращити боєздатність молдовської армії. Йдеться як про забезпечення зброєю і технікою, так і про вишкіл військових. Обґрунтуванням для допомоги з боку Альянсу, на думку Кишинева, може стати війна в Україні.
За словами міністра оборони Молдови, до 2018 року країна збирається збудувати дві нові військові бази, які будуть "якісно відрізнятися від старих радянських казарм", які лишилися в спадок від СРСР. А найближчим часом країна збирається закупити сучасні артилерійські системи.
Також Чіботару додав, що Молдові потрібно почати дискусію в суспільстві щодо нейтрального статусу країни. Зараз молдовські солдати беруть участь у військових навчаннях НАТО Wind Spring 15 на території Румунії. Раніше в репортажі видання Die Zeit йшлося про те, що Придністров'я "заздрить" Криму, а Молдова виманює людей зарплатами. А видання Street Journal писало, що Росія навчаннями в Придністров'ї залякує Молдову. Путін намагається створити враження, що він готовий піти на радикальні кроки, щоб покарати Молдову за її бажання зблизитися з Заходом.