Молдова очищає інформаційний простір від присутності РФ: заблоковано ще п'ять сайтів

Поділитися
Молдова очищає інформаційний простір від присутності РФ: заблоковано ще п'ять сайтів
Кишинів вважає, що заблоковані ресурси завдають шкоди національній безпеці

Молдова серйозно взялася за очищення свого інформаційного простору від російської дезінформації. Служба інформації та безпеки (СІБ) Молдови зобов'язала інтернет-провайдерів заблокувати ще п'ять сайтів. Серед них два російські ресурси та сайти, які пов'язані з інтернет-телеканалом MD24, повідомляє Newsmaker.

Про припис СІБ повідомив 3 жовтня найбільший мобільний оператор Молдови Orange. У прес-релізі компанії йдеться, що запит надійшов 2 жовтня. Служба інформації та безпеки зобов'язала заблокувати два сайти інтернет-телеканалу MD24 (moldova24.online та pwa.moldova24.online), який пов'язаний із олігархом Іланом Шором.

Окрім цього, правоохоронці зобов'язали інтернет-провайдерів заблокувати сайти двох російських ресурсів. Це відеохостинг RUTUBE (rutube.ru) та блог-платформа «Дзен» (yandex.ru та dzen.ru).

Раніше в мережі з'явився цілодобовий інтернет-телеканал новин MD24, присвячений Молдові. На каналі просувають політиків, наближених до Ілана Шора, засудженого в Молдові і зараз у Москві. Телеведучі каналу — громадяни Молдови, але, зважаючи на все, контент створюють у Росії.

Як порахував ресурс Настоящее время, наприкінці вересня 2024 року молдавські провайдери заблокували сайти таких російських ЗМІ, як РІА Новини, "РІА Новини Крим", "Кримська газета", "Крим24", а також портал призначеного Росією "Держради Криму", "Незалежну газету" та місцеве видання Nuacum.eu. У Кишиневі заявили, що заблоковані інформаційні ресурси завдають шкоди національній безпеці Молдови.

У жовтні 2023 року СІБ Молдови оголосила про блокування 22 російських ресурсів, серед яких сайти "Першого каналу", НТВ, телеканалу RT та телекомпанії "Мир". 30 жовтня список поповнили 14 ресурсів, включаючи сайти інформагентств ТАРС та "Інтерфакс", "Російської газети", "Комсомольської правди", "Аргументів та фактів", "Московського комсомольця".

Відразу після початку повномасштабного вторгнення Росії до України Служба інформації та безпеки Молдови заблокувала у країні сайт "Sputnik Молдова". Причиною блокування стало те, що видання може поширювати "дезінформацію, яка стосується національної безпеки". Сьомого березня 2023 року влада Молдови також обмежила доступ ще до п'яти сайтів державного російського інформагентства Sputnik.

Нагадаємо, у липні 2023 року The Insider та Jurnal TV опублікували розслідування про співробітників спецслужб у російському посольстві в Кишиневі. Після цього Молдова вислала із країни 45 дипломатів.

Законодавці Молдови ухвалили рішення, що 50% закордонної продукції, яка транслюватиметься на тому чи іншому телеканалі має припадати на країни ЄС, США та учасниць вищезгаданої Європейської конвенції. Росія цей міжнародний документ не ратифікувала.

Таким чином, відтепер у Молдові зможуть транслювати лише розважальні передачі, фільми, музику та серіали виробництва Росії. Передбачається, що прийнятий закон допоможе зменшити вплив російської пропаганди на місцеве населення на тлі триваючої війни України проти РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі