Перший етап так званої «часткової» мобілізації в РФ, яку Владімір Путін оголосив 21 вересня, зіткнувся з певними труднощами, тому кремлівська верхівка шукає альтернативні способи поповнення власної армії. Зокрема, Москва планує залучити до бойових дій жителів захоплених в 2008 році грузинських територій Південної Осетії та Абхазії. Про це пише видання «Медуза».
За інформацією джерела, наближеного до адміністрації Путіна, Кремль намагатиметься примусово мобілізувати у самопроголошених республіках декілька тисяч чоловіків. Такі заходи пов’язані з тим, що російська армія зазнала в Україні значних втрат і потребує максимальної кількості резервістів, аби замінити особовий склад підрозділів, які знищені на 50-90%.
У березні українські ЗМІ повідомляли про участь військових з Південної Осетії у війні на боці Росії. Також в інформаційному полі фігурувала неофіційна інформація про те, що група осетинських контрактників відмовилася приймати участь у бойових діях.
Більшість країн світу не визнають самопроголошені республіки Південної Осетії та Абхазії, оскільки ці території належать Грузії. Шляхом воєнного вторгнення РФ захопила їх у 2008 році і призначила там власні маріонеткові уряди, які повністю контролюються Кремлем.
Раніше у Пентагоні висловили думку, що мобілізація не вирішить існуючих проблем російської армії.
У Кремлі й справді готові скинути ядерну бомбу на Україну? Чи це блеф Путіна, який прагне примусити Україну і Захід до миру на вигідних для Москви умовах? Про цілі та мотиви російського керівництва читайте у статті Володимира Кравченка «Весело і страшно»: навіщо Путін оголосив мобілізацію в Росії».