Міжнародний день чоловіків: історія свята

Поділитися
Міжнародний день чоловіків: історія свята Міжнародний день чоловіків відзначають 19 листопада © Сегодня
Вперше свято відзначили в 1999 році.

У четвер, 19 листопада, у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день чоловіків. Вперше свято відзначили в 1999 році в Тринідад і Тобаго, а в подальшому воно знайшло підтримку в Австралії, країнах Карибського басейну, Північної Америки, Європи, Азії. Його також підтримали ЮНЕСКО та ООН.

Мета створення свята - привернути увагу до проблем гендерної дискримінації та нерівності статей. Міжнародний день чоловіків акцентує увагу на здоров'ї хлопчиків і чоловіків і підкреслює позитивний вплив чоловіків на сім'ю та виховання дітей.

Історія свята

Перші згадки про Міжнародний день чоловіків з'явилися в 1960-х роках. Тоді звучали заклики відзначати свято 23 лютого, за аналогією з Міжнародним жіночим днем.

На початку 1990-х років організаціями в США були проведені невеликі заходи в лютому з ініціативи професора Томаса Оастера, який керував Центром чоловічих досліджень при Університеті міста Міссурі-Канзас. Оастер сприяв успішному проведенню свята в 1994 році, але вже в 1995 році його спроби були безуспішними, і він відмовився від планів святкувати в наступні роки. Коли від святкування 23 лютого відмовилася і Австралія, єдиною країною, де ще відзначали свято, стала Мальта. Тут його щорічно відзначали в лютому до 2009 року, коли свято вирішено було перенести на 19 листопада, щоб святкувати його разом з іншими країнами.

Вперше День чоловіків 19 листопада відзначили в Тринідад і Тобаго. Тут святкування відбулося з ініціативи Джерома Тулскінга з Університету Вест-Індії. «Я зрозумів, що жоден з днів не є чоловічим... Деякі скажуть, що є День батька, але як щодо хлопчиків, підлітків і чоловіків, які не є батьками?», - заявив Тулскінг.

За його словами, його власний батько був чудовим прикладом для наслідування, тому для святкування був обраний день його народження - 19 листопада. Також на вибір вплинуло те, що 19 листопада місцева футбольна команда створила рівень єдності, який пересікає гендерні, релігійні та етнічні відмінності.

Пізніше ідею святкування Дня чоловіків підтримали ООН і ЮНЕСКО. На даний момент свято відзначають в 60 країнах світу, в тому числі, і в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі