Добре розігравши "слабку руку", Росія здобула кілька дипломатичних перемог у 2019 році. Попри відсутність суттєвих змін у зовнішній політиці Кремля, в минулому році Росія повернулася до Ради Європи, продала країні НАТО комплекс "С-400" і закріпила за собою статус впливового посередника на Близькому Сході". Проте найбільш важливо те, що відбулася "дипломатична увертюра" з президентом Франції Еммануелем Макроном, який закликав європейців "переосмислити основи" своїх відносин з Росією. Про це йдеться у звіті Мюнхенській конференції з безпеки, в якому Міжнародна кризова група назвала Росію "Путьомкінською країною".
У звіті наголошується, що багато європейських лідерів розглядають пропозицію Макрона як "незаслужену міру". Вони вважають, що це суперечить постійній дестабілізації Росії в Україні, її викликам ядерній стабільності, постійним зусиллям Москви за "дискредитацію західних ліберальних інститутів і цінностей" та участі Росії в екстериторіальних вбивствах.
"У світлі тривалої кризи довіри, Кремль прискорив свою взаємодію з іншим світом, у тому числі в Латинській Америці, на Близькому Сході та в Африці. Однак найбільш значним є "поворотний пункт Москви" в бік Пекіна", - йдеться у звіті.
Росія відновила продаж зброї Китаю, запросила Пекін брати участь у військових навчаннях "Схід-2018", і в липні 2019 року приєдналася до Китаю у проведенні повітряного патрулювання над Східно-Китайським морем. Китай каже, що двостороння торгівля між обома країнами збільшилася 27 відсотків у 2018, відзначають експерти.
Однак, найсильнішим активом китайсько-російський відносин, наголошують експерти, є особистий зв'язок президента РФ з лідером КНР Сі Цзіньпіном, якого Володимир Путін називає своїм "любим другом". Вони зустрічалися вже близько 30 разів.
На внутрішньому фронті Путін, можливо, як і раніше "твердо керує". Проте, зараз він "стикається з найбільшою політичною проблемою з часу свого повернення в Кремль у 2012 році". Влітку 2019 року, коли Кремль заборонив висунення кандидатів від опозиції в Московську міську думу, почалися протести. Режим відреагував масовими арештами. У світлі триваючої економічної стагнації, відсутність зростання доходів і вкрай непопулярної пенсійної реформи, підтримка Путіна різко впала. Ці події та перестановки в уряді можуть говорити, що російські запаси сили можуть поступово виснажуватися.