Підрозділи міліції та спецназу у столиці Киргизстану Бішкеку жорстко розігнали мітинг, влаштований прихильниками затриманого вдень 8 серпня колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, ввечері 8 серпня повідомляє Deutsche Welle.
На відміну від ситуації у Кой-Таш, де близько 400 прихильників Атамбаєва змушені були протистояти більш, ніж шести тисячам співробітників спецназу та міліції, тут чисельність мітингувальників перевищувала чисельність кинутих проти них силовиків. Однак це їм не допомогло.
Близько 300 правоохоронців, щедро застосовуючи спецзасоби, у тому числі світлошумові гранати та сльозоточивий газ, розгромили і розсіяли тисячний натовп прихильників затриманого колишнього президента. Представники силових структур Киргизстану обґрунтували свої дії "небезпекою хуліганства і мародерства", яка, нібито, йшла від влаштованої прихильниками Атамбаєва акції протесту.
Нагадаємо, 7 серпня в селищі Кой-Таш в Киргизстані спецназ взяв штурмом резиденцію колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, якого звинувачують у корупції та інших злочинах, екс-президенту загрожує довічне ув'язнення.
Проте згодом прихильники колишнього глави держави відбили резиденцію і звільнили Атамбаєва. Спецназ Державного комітету нацбезпеки не зміг затримати колишнього президента в його резиденції і покинули селище, де живе Атамбаєв. Під час зіткнень постраждали щонайменше 45 осіб, один спецназівець загинув. Влада стверджують, що його вбили з снайперської зброї.
8 серпня після невдалої спроби затримання і зіткнень, президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков терміново повернувся з відпустки і скликав позачергове засідання Ради безпеки країни.
Вдень 8 серпня у результаті повторного штурму резиденції екс-президента Атамбаєва останній був затриманий силами спецназу і вивезений з Кой-Таш.
Нагадаємо, 27 червня парламент Киргизстану ухвалив постанову "Про позбавлення статусу експрезидента Киргизької Республіки Алмазбека Атамбаєва". 103 депутати проголосували "за", шість – "проти". Генпрокуратура виявила в його діях ознаки корупції, перевищення посадових повноважень та незаконного збагачення.
Сам Алмазбек Атамбаєв звинувачення в свою адресу називає абсурдними. На його думку, звинувачення на його адресу висунуті владою з метою усунення політичного опонента.