Мінські угоди на деякий час зупинили наступ росіян – Олланд

Поділитися
Мінські угоди на деякий час зупинили наступ росіян – Олланд © kommersant.ru
Експрезидент Франції вважає, що Мінські домовленості дали час зміцнити українські Збройні сили.

Колишній президент Франції Франсуа Олланд, який обіймав цю посаду з 2012 по 2017 рік заявив, що Мінські угоди зламали плані Путіна і дали змогу зміцнити ЗСУ. Про це він сказав під час інтерв’ю для виданню The Kyiv Independent.

Експрезидент Франції був одним з учасників Нормандського формату, започаткованого в червні 2014. До нього входили президенти Франції, Німеччини, України та Росії.

Раніше ексканцлер ФРН Ангела Меркель сказала про Мінські домовленості: "Було очевидно, що конфлікт збиралися заморозити, що проблема не була вирішена, але це лише дало Україні дорогоцінний час".

"Так, Ангела Меркель у цьому має рацію. Мінські угоди на деякий час зупинили наступ росіян", - зазначив Олланд.

"З 2014 року Україна зміцнила свою військову позицію. Дійсно, українська армія була зовсім іншою, ніж у 2014 році. Вона була краще навчена та оснащена. Це заслуга Мінських домовленостей у тому, що українська армія отримала таку можливість. Таким чином час, який Путін вважав для себе надбанням, насправді виявився можливістю для українців", - сказав колишній лідер Франції

За його словами, геополітична ситуація після 2014 року не була сприятливою для України.

"Дуже важливо було знати, як Захід використає цей перепочинок, щоб запобігти подальшим спробам Росії. Але що сталося з того часу? Ми вже бачили відхід Америки з міжнародної арени в Сирії. Президентство Трампа послабило зв’язки між європейцями та Сполученими Штатами в рамках Атлантичного альянсу, який він вважав застарілим. Нарешті, розгром Афганістану був розцінений Путіним як нова ознака слабкості західного табору. Що стосується Європи, то вона не змогла зрозуміти, як її залежність від російського газу зробила її вразливою. Тож Путін подумав, що час пішов на його користь і він міг переступити поріг шляхом подальшого вторгнення в Україну. Звідси та агресія, яку він вчинив. Ось тут він помилився", - пояснив французький експрезидент

"Найкращий приклад цього добре видно на полі бою. Його армія набагато менш вражаюча, ніж він собі уявляв, а український опір набагато гучніший, ніж він очікував", - додав Олланд.

Він також зауважив, що Мінські домовленості заважали Путіну захопити Донбас і не дозволили розширити тимчасово окуповану територію.

"Путін прийняв Нормандський формат, який вимагав від нього регулярного звітування про прогрес, якого можна досягти у виконанні Мінських угод. Навіть якщо ми бачили, що було явне небажання, все одно був діалог. Починаючи з 2017-2018 років цей нормандський формат був на останньому етапі. Тому що, з одного боку, українська сторона бачила, що російські загрози стали чіткішими (а Москва не хотіла миру). З іншого боку, Володимир Путін почав втомлюватися від цієї домовленості, оскільки вона завадила йому просунутися до бажаного повного завоювання Донбасу. Метою Путіна в 2015 році було відсунути лінію фронту якомога далі. У його прицілі вже був Маріуполь. Мінські домовленості та припинення вогню, що випливало з них, не дозволили розширити контрольовану сепаратистами територію. Це одна з їхніх переваг", - підсумував Олланд.

Нагадаємо, раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що Франція далі підтримуватиме Україну в протистоянні російському вторгненню, продовживши надання зброї та боєприпасів, у тому числі засобів протиповітряної оборони для захисту нашого неба.  

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі