10 жовтня Міноборони РФ заявило про активізацію кампанії бомбардувань проти бойовиків "Ісламської держави" в Сирії.
Як повідомляє Reuters, у той же час місцеві спостерігачі заявили, що декілька авіаударів було завдано в районах Західної Сирії, де радикальні групи практично не мають впливу.
Представник Міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков уточнив, що протягом останніх 24 годин 64 літака вразили 55 мішеней.
Конашенков додав, що до списку уражених об'єктів увійшли командні та диспетчерські пункти, склади зброї і тренувальні бази, розташовані в сирійських провінціях Ракка, Хама, Дамаск і Алеппо, які контролюються бойовиками "Ісламської держави".
Перша з цих провінцій у Східній Сирії є головним оплотом ІД, в той час як інші три розташовані в Західній Сирії, де ісламістів практично немає. Тим не менш, бойовики "Ісламської держави" вже наступають на Алеппо в останні дні, захопивши села і провінції у місцевих повстанців.
За даними спостерігачів, російські удари припали на північні райони провінції Латакія, а також північні райони провінції Хама. Вони відзначають, що ІД немає в цих областях. Втім, були й інші бойовики на півночі Сирії, такі як чеченці, яких Росія могла атакувати.
Сирійське державне телебачення заявило, що в атаках, здійснюваних урядовими військами в цьому районі, було вбито і поранено кілька "терористів", термін, який вона використовує для опису всіх повстанців в Сирії. Великий вибух стався в будівлі на околиці міста Аль-Баб на півночі Сирії, який знаходиться під контролем ІД.
Урядові війська зуміли захопити селище Атшан в провінції Хама, яке контролювали повстанці, після російських авіаударів в прилеглих районах. Селище Атшан розташоване на сході від північно-південної магістралі, що йде через великі західні міста в Сирії. Міста і села навколо магістралі зазнали російських авіаударів.
Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.
У зв'язку з цим, як повідомили ЗМІ з посиланням на джерела серед європейських чиновників, ЄС може ввести санкції проти Росії через Сирії. Це можливо у випадку, якщо дії РФ в цій країні будуть вважатися такими, що не відповідають завданням боротьби з тероризмом.
У той же час, США дотримуються іншої позиції і хоч і розглядають дії Москви контрпродуктивними, проте мова про введення нових санкцій проти Росії не йде. Тим не менш, в Білому Домі не раз підкреслювали, що це може призвести до погіршення становища РФ на міжнародній арені.