Міністри оборони НАТО хочуть запропонувати Росії угоду – NYT

Поділитися
Міністри оборони НАТО хочуть запропонувати Росії угоду – NYT НАТО слід почати з Росією військовий діалог © soldati-russian.ru
Путін і Кремль не хоче війни з НАТО.

Міністри оборони НАТО зберуться 24-25 червня на нараді в Брюсселі, щоб обговорити можливість створення угоди з Росією, яка б регулювала питання переміщення літаків і кораблів в безпосередній близькості або біля території один одного, повідомляє видання The New York Times.

Російські Су-24 винищувачі-бомбардувальники літали над есмінцем ВМС США в міжнародних водах у Чорному морі в кінці травня. Ці небезпечні російські "гри" тепер можна спостерігати регулярно.

У міру наростання напруженості у відносинах між Заходом і Москвою на тлі подій в Україні, в країнах НАТО відбувся різкий сплеск провокаційних дій, які несуть великі ризики. Військовий діалог Росія-НАТО міг бути применшити ці ризики, якби російський президент Володимир Путін пішов би на це.

Політичний діалог з Москвою зійшов нанівець через анексію українського Криму Росією. "Але НАТО повинно прагнути залучати (діалог - ред.) Росію на професійному військовому рівні, щоб мінімізувати небезпеку непорозумінь, коли їх сили діють в безпосередній близькості або біля території один одного", - пише видання.

"Ні НАТО, ні Росія не хотіли б допустити прорахунок", - йдеться в статті. Адже він міг би призвести до неправильних дій і збройного зіткнення. Зважаючи на це, як підкреслює видання, необхідно угоду, яка б встановила певні правила для літаків або кораблів.

Видання нагадує, що через подібну ситуацію в 1972 році Сполучені Штати і Радянський Союз уклали документ, застережливий інциденти. Російські розвідувальні польоти були дозволені на певній відстані від американських військових кораблів, а американські пілоти керувалися правилами перехоплення та супроводження російських літаків. Морські офіцери США і СРСР періодично зустрічалися для розгляду і обговорення випадків, коли процедури були порушені.

У рамках зусиль зі зниження напруженості Вашингтон і Москва уклали Угоду про небезпечні військові діяї в 1989 році, щоб запобігти небезпечній або двозначній ситуаціям між США і радянськими сухопутними силами уздовж внутрішнього німецького кордону.

Ці угоди залишаються в силі, але вони застосовуються тільки в США і Росії. Росія має подібні двосторонні угоди з іншими членами НАТО, але нинішня ситуація вимагає, щоб подібні заходи були розроблені, щоб охопити всі країни НАТО. Було б також доцільно оновити механізми договорів.

Зустріч міністрів оборони НАТО 24-25 червня дає можливість обговорити цю ідею.

"Поки неясно, чи буде Путін і Кремль вітати цей крок", - йдеться в статті.

Як запевняє автор статті, незважаючи на брязкання зброєю, Путін і Кремль не хоче війни з НАТО. "Путін не одержимий знищенням Росії або його президентства. Але російські еліти у сфері безпеки знають, що вони не мають економічних і військових ресурсів для здійснення основних видів конфліктів, а Москва повинна виконати свої цілі, не викликаючи загальну мобілізацію - через гібридні тактики залякування, включаючи загрози ядерного удару", - йдеться в статті.

Читайте також: Винищувачі Британії перехопили два бомбардувальника РФ

Минулого тижня російський літак пролетів у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, він пройшов на високій швидкості в 10 футів (трьох метрах від літака-розвідника ВПС США.

Раніше повідомлялося, що винищувач Су-27 ВПС РФ виконував небезпечні маневри поруч з американським літаком-розвідником RC-135U у міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі