У неділю, 28 вересня, міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен висловилася за участь Росії у врегулювання військового конфлікту в Сирії. Також вона заявила, що позитивно розглядає участь РФ у боротьбі з терористичною організацією ІДІЛ. Як вважає німецький міністр, російський вплив у регіоні може допомогти знайти "міцне вирішення сирійської проблеми.
Фон дер Ляйєн вважає, що до впливових країн у близькосхідному регіоні відносяться Туреччина, Саудівська Аравія, Росія та Іран. І хоча кожна з цих держав має в Сирії свої особисті інтереси, всіх їх поєднує тверда воля боротися з ІДІЛ".
Також Урсула фон дер Ляйєн підтримала ініціативу канцлера ФРН Ангели Меркель щодо прямих переговорів з президентом Сирії Башаром Асадом. Однак Асад "не може бути частиною міцного рішення" в сирійському питанні, зазначила при цьому глава Міноборони Німеччини.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що президент Сирії Башар Асад повинен брати участь у переговорах про вирішення військового конфлікту в країні.
Видання Frankfurter Allgemeine писало, що на Заході зменшили категоричний тон щодо вимоги відставки президента Сирії Башара Асада.
"Можливо, на наших очах здійснюється спроба знову посадити Росію за спільний стіл, щоб вона хоч в середньостроковій перспективі дозволила повалити Асада. Ціну цій поступці Путін зараз активно підвищує, відправляючи армію і зброю в Сирію. Лишається лише сподіватися, що платити цю ціну в якийсь момент доведеться не Україні", - йдеться в статті.
Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?