Microsoft заявила про нові спроби хакерів Кремля зламати систему і вкрасти дані Сенату

Поділитися
Microsoft заявила про нові спроби хакерів Кремля зламати систему і вкрасти дані Сенату Російські хакери знову намагалися зламати систему Сенату США © dw.com
У спробі звинуватили хакерів Strontium, яких пов'язують російською розвідкою. Вони також зламали електронну пошту Клінтон в 2016 році.

Корпорація Microsoft розкрила нові спроби кібератак росіянами, які спрямовані на політичні групи США напередодні проміжних виборів у Сполучених Штатах, які повинні відбутися в листопаді. Microsoft заявила про те, що група хакерів, пов'язана з російським урядом, створила фальшиві інтернет-домени, які, схоже, підробили дві консервативні американські організації: Інститут Хадсона і Міжнародний республіканський інститут. Три інших підроблених домени були спроектовані так, як ніби вони належали Сенату США. Про це розповіли в самій корпорації.

Microsoft не привела більше ніяких додаткових описів підроблених сайтів.

Повідомлення на сайті Microsoft з'явився через кілька тижнів після того, як подібне відкриття корпорації призвело до того, що сенатор Клер Маккаскілл виявив, що російські хакери безуспішно намагалися проникнути в комп'ютерну мережу Сенату.

Спроби злому відображають аналогічні російські атаки до виборів в 2016 році, які, за словами американських спецслужб, були зосереджені на наданні допомоги обрання республіканця Дональда Трампа на пост президента, завдавши шкоди його противнику від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

"Ця діяльність в основному спрямована на порушення демократії", - сказав в заяві Бред Сміт, президент Microsoft і головний юрист.

Сміт сказав, що немає жодних ознак того, що хакери успішно переконали кого-небудь клікнути на підроблені сайти, які могли б заразити комп'ютер і вкрасти дані.

Міжнародний республіканський інститут очолюється радою, до якої входять шість сенаторів-республіканців, а також один з головних критиків політики Росії - сенатор Мітт Ромні.

Microsoft заявила, що група хакерів називається Strontium – інші її називають Fancy Bear або APT28. Спеціальний прокурор ФБР Роберт Мюллер, який веде розслідування російського втручання в 2016 році, в обвинувальному акті пов'язував цих хакерів з Генеральним розвідувальним управлінням Росії. Вони звинувачуються у зломі в 2016 році електронної пошти Національного комітету Демократичної партії і кампанії Клінтон.

Сміт також оголосив, що корпорація пропонує безкоштовний кіберзахист всім політичним кандидатам у США, кампаній і іншим політичним організаціям, принаймні, поки вони вже використовують програмне забезпечення Microsoft Office 365 для підвищення продуктивності.

Facebook і Google також просували аналогічні інструменти для боротьби з втручанням.

Раніше Microsoft заявив про припинення кібератаки на декількох кандидатів у Конгрес США - невідомі хакери використовували фальшиву сторінку "Майкрософт" для одержання інформації з комп'ютерів кандидатів. Microsoft у співпраці з державними службами вдалося заблокувати сторінку і припинити дії хакерів. Імена об'єктів кібератаки не повідомляються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі