"Ми маємо думати про майбутнє": президент України звернувся до французького парламенту

Відео
Поділитися
© Офіс президента
Зеленський ще раз засудив російських окупантів, які скинули авіабомби на пологовий будинок в Маріуполі, й закликав Францію проявити лідерство в пошуках миру. 

У середу, 23 березня, президент України Володимир Зеленський звернувся до парламенту Франції й закликав лідерів французької держави зупинити агресію Російської Федерації та повернути мир в Україну. ZN.UA резюмувало, про що говорив глава держави.  

Про бомби, скинуті на пологовий будинок у Маріуполі

"9 березня російські авіабомби були скинуті на дитячу лікарню та пологовий будинок у нашому місті Маріуполь. Це було мирне місто на півдні Україні. Абсолютно мирне, поки до нього не підійшли російські війська і не взяли його в жорстоку облогу, як у Середньовіччі", - сказав Зеленський.

Президент наголосив, що російські окупанти продовжують морити голодом мирне населення, вбивати та знищувати цивільну інфраструктуру міста.

"У тому пологовому будинку, на який росіяни скинули бомби, були люди, були жінки, які готувалися народжувати. Більшість з них вдалося врятуцвати, деякі були серйозно травмовані. Одній жінці довелося ампутувати стопу. У іншої жінки був роздроблений таз, її дитина загинула ще до народження. Жінку намагалися врятувати... але вона померла", - зазначив Зеленський. 

Ми писали про цей випадок тут

Про знищення діалогу в "нормандському форматі"

Глава держави нагадав, що у 2019 році, коли він обійняв посаду президента, "нормандський формат" уже був і його метою було припинення війни на сході України.

"У "нормандському форматі" брали участь чотири держави: Україна, Росія, Німеччина та Франція. Чотири, але через них був представлений увесь світ. Позиції всього світу. Хтось підтримував, хтось намагався затягувати процес, хтось хотів усе зірвати. Але здавалося важливим, що світ завжди був присутній за цим нормандським столом, і коли переговори давали результат, коли нам вдалося звільнити людей з полону в грудні 2019 року – це був як ковток свіжого повітря або як проблиск надії на те, що розмова з РФ може допомогти, що керівництво РФ можна переконати словами, щоби Москва обрала мир", - заявив Зеленський.

Проте 24 лютого, у день вторгнення Росії в Україну, діалог у "нормандському форматі", за його словами, було знищено.

"День, який перекреслив усі ті зусилля. Перекреслив старе значення слова "діалог". Перекреслив європейський досвід відносин із Росією. Перекреслив десятиліття історії Європи. Усе це було розбомблено російськими військами. Розбито російською артилерією. Спалено внаслідок ударів російських ракет. Правди не знайшлося у кабінетах, тому зараз доводиться її шукати та відвойовувати на полі бою", - зазначив він.

Проте, як наголосив президент, в українців залишилися наші цінності, єдність та рішучість захищати свою свободу.

"Спільну свободу. Одну. Для Парижа та Києва. Для Берліна та Варшави. Для Мадрида та Рима. Для Брюсселя та Братислави. І ковтки свіжого повітря вже точно не допоможуть. Є сенс у тому, щоб діяти разом, щоб тиснути разом і примушувати РФ шукати миру", - заявив Зеленський.

Про пошуки миру у світі

Зеленський ще раз наголосив, що Україна очікує від французької держави та політиків лідерства, яке призведе до того, що Росія почне шукати шляхи миру з Україною.

"Ми вдячні Франції за допомогу. Ми вдячні за зусилля президенту Макрону, який виявив справжнє лідерство. Ми постійно спілкуємося з ним, координуємо деякі наші кроки. Українці бачать, що Франція також цінує свободу, як це було завжди. І ви захищаєте її. Ви пам'ятаєте, що таке свобода, рівність та братерство. Кожне з цих слів для вас наповнене силою. Тому ми очікуємо від вас, від Франції, від вашого лідерства, що ви зможете зробити так, щоб Росія шукала миру, щоб завершила цю війну проти свободи, проти рівності, проти братерства, проти всього, що зробило Європу єдиною", - сказав президент.

Про нову систему безпеки

Україна пропонує створити нову систему гарантій, яка зробить безпеку у світі непохитною, і Франція має відіграти у ній провідну роль.

За словами Зеленського, вже зараз "ми маємо думати про майбутнє, як ми житимемо після цієї війни".

"Потрібні гарантії, що безпека буде непохитною, а війни не буде. І загалом війни будуть неможливими. Ми створюємо таку систему гарантій, нову систему безпеки, в якій Франція, я вірю, відіграватиме провідну роль, щоб нікому і ніколи більше не довелося благати про це, щоб люди проживали своє життя, щоб із людьми прощалися не під бомбами, а коли прийде твій час. Прожити треба так, щоб тебе поважали, тебе пам'ятали та прощалися тобою так, як Франція прощалася з великим Бельмондо", - сказав Зеленський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі