"Метою було не вбивство, а попередження", — Грозєв про можливе отруєння делегатів на переговорах між Україною та РФ

Поділитися
Христо Грозєв © ИТАР-ТАСС
Журналісти вважають, що отруєння міг підлаштувати Кремль, який бажає зірвати переговори.

Журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв заявив, що метою отруєння членів української делегації на переговорах із РФ було не вбивство, а попередження. Про це пише The Wall Street Journal.

Грозєв також заявив, що поки німецька група судово-медичних експертів, яка має необхідні знання, змогла провести експертизу, пройшло занадто багато часу для виявлення передбачуваної отрути.

"Це не було наміром убити, це було просто попередження", - цитує WSJ Грозєва.

Зі статті випливає, що Абрамович вже після початку війни відвідував не лише Київ, а й Львів, а також зустрічався особисто із Зеленським (у нього подібних симптомів не було).

Журналісти WSJ вважають, що отруєння підлаштували деякі сили у Кремлі, які бажають зірвати переговори.

Газета також опитала західних експертів, які допусткають як отруєння хімічним чи біологічним засобом, так і вплив електромагнітного випромінювання. Це провідна, хоч досі не підтверджена версія причин "гаванського синдрому", від якого постраждали десятки американських дипломатів та агентів спецслужб у різних країнах світу.

Раніше журналісти Bellingcat повідомили, що троє членів делегації, які брали участь у переговорах між Україною та Росією, відчували симптоми отруєння хімічною зброєю. Одним із них нібито був російський олігарх Роман Абрамович. У The Guardian, посилаючись на джерела, підтвердили інформацію про те, що російський олігарх мав симптоми отруєння.

Нагадаємо, на початку березня чиновники Міністерства фінансів США створили пакет санкцій, щоб покарати Романа Абрамовича після початку війни Росії проти України. Але президент України Володимир Зеленський порадив своєму американському колезі Джо Байдену під час телефонної розмови не вводити санкції проти Абрамовича, який може бути корисним посередником із Росією у процесі мирних переговорів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі