Таким чином, найбільш впливовий лідер в Європі продемонстрував доказ своєї політичної витривалості. Про це в редакційній статті пише The Guardian, коментуючи вибори в Німеччині.
На думку видання, ключ до такого тривалого правління Меркель криється в стратегії, яку деякі оглядачи називають "асиметричною демобілізацією". Вона нейтралізувала політику своїх політичних суперників з багатьох питань, таких як ядерна енергетика, мінімальна зарплата чи одностатеві шлюби, лишивши опонентам мало місця для маневрів. Одним з небагатьох відкритих політичних просторів лишається екстремістська, націоналістична периферія. І "праві" популісти з "Альтернативи для Німеччини" скористалися цим, отримавши близько 13% підтримки виборців. Вони виявилися сильнішими, ніж очікувалося. Таким чином, вперше за десятки років ксенофобська і антиєвропейська політична сила буде присутня в Бундестазі.
Втім, видання радить не переоцінювати успіх "Альтернативи для Німеччини". Партія дійсно внесе у федеральну політику ФРН певну токсичність, на яку не можуть закрити очі прихильники ліберальної демократії. Але все ж говорити про повернення в Німеччину "привидів минулого" було б перебільшенням. Німеччина лишається стабільною демократією і вірною європейському проекту. Її політику не перевернули радикали і популісти, як це в США зробив Дональд Трамп, а у Великій Британії - прихильники Brexit.
Коли Меркель стане канцлером вчетверте, їй доведеться знайти спосіб, як покращити умови і допомогти ЄС подолати труднощі. Навіть попри появу "правих" радикалів у Бундестазі, результати нинішніх виборів, на думку британського видання, більше обнадіює, ніж навпаки. Втім, тепер питання про те, хто прийде на зміну Меркель і що буде з Німеччиною, стане ще більш актуальним.
Нагадаємо, блок партій Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) на чолі з Ангелою Меркель вже традиційно виграв вибори в Німеччині, які проходили 24 вересня, хоча і показав значно гірший результат, ніж чотири роки тому. На другому місці-Соціал-демократична партія з 20,5% голосів, а права "Альтернатива для Німеччини" вперше пройшла в Бундестаг, набравши 12,6% голосів.
Після оголошення попередніх результатів парламентських виборів Соціал-демократична партія Німеччини вирішила не вступати в коаліцію з християнськими демократами. "СДПН йде в опозицію", - повідомив їхній лідер Мартін Шульц.
А канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що новий кабінет міністрів Німеччини почне роботу до Різдва, навіть незважаючи на складні переговори при формуванні майбутньої правлячої коаліції.