Меркель заявила про спадкоємність під час останнього візиту до Ердогана

Поділитися
Меркель заявила про спадкоємність під час останнього візиту до Ердогана © Вести.ру
В рамках прощального турне Меркель зустрілася з президентом Туреччини.

Канцлер Ангела Меркель в суботу пообіцяла спадкоємність у відносинах Німеччини з Туреччиною, включаючи співробітництво і критику на адресу Анкари.

У Меркель і Ердогана склалися складні, але близькі стосунки протягом 16-річного терміну канцлера Німеччини, що дозволило уникнути небезпек бурхливих зв'язків Туреччини з Заходом.

«Я сподіваюся, що наша успішна робота з пані Меркель триватиме при новому уряді», - сказав Ердоган на прес-конференції в Стамбулі, передає AP.

Лідери обговорили відносини Туреччини з Німеччиною і Європейським союзом, а також з Сирією, Лівією і східним Середземномор'ям, де інтереси Анкари зіткнулися з інтересами Європи.

Однак Меркель часто дотримувалася примирливого підходу до Туреччини, підкреслюючи спільні інтереси Туреччини і Заходу.

Після прийому сотень тисяч біженців в Німеччині в 2015 році вона підкреслила роль Туреччини в запобіганні повторенню такої великомасштабної міграції в Європу і допомогла укласти угоду з Туреччиною, щоб зупинити потік людей, які прагнуть перетнути Егейське море.

Тема міграції домінувала в коментарях лідерів в суботу.

Меркель пообіцяла, що підтримка ЄС Туреччини, яка приймає 4 мільйони біженців, буде тривати, і заявила, що нова адміністрація в Берліні буде цінувати зв'язки з Туреччиною. Політичні партії Німеччини ведуть переговори про новий коаліційний уряд після виборів у вересні, і Меркель залишається в ролі тимчасового помічника, поки цей уряд не прийде до влади.

«У нас завжди є спільні інтереси, і наступний федеральний уряд це побачить», - сказала вона.

Ердоган подякував своєму гостю за її «позитивний внесок» в давню заявку Туреччини на членство в ЄС та за її підтримку тримільйонної турецької громади в Німеччині.

Відносини з Туреччиною виявилися однією з найскладніших областей для Меркель за її 16 років перебування на посаді, особливо коли Ердоган посилив нападки на європейських лідерів, одночасно спостерігаючи за зростаючим авторитаризмом у себе вдома.

У зовнішній політиці Анкари уряд Меркель підтримав обмежені санкції ЄС щодо Туреччини і обмеження на продаж зброї.

Німеччина висловила стурбованість щодо впливу турецьких інститутів в своїх кордонах і заборонила турецьким політикам проводити кампанію в 2017 році, що змусило Ердогана порівняти німецьких чиновників з нацистами. В Анкарі побоюються, що наступний уряд Німеччини буде менш терпимо ставитися до таких розбіжностей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі