Меркель висловила Обамі побоювання, що Путін втратив контакт із реальністю

Поділитися
Меркель висловила Обамі побоювання, що Путін втратив контакт із реальністю Ангела Меркель і Барак Обама
Обама в неділю поговорив із Меркель, а також лідерами Великобританії і Польщі, та домігся згоди всіх країн G-8 призупинити підготовку до саміту у Сочі і знайти способи для підтримки українського уряду, чиє економічне становище дуже хитке.

3, який не можна порівняти з іншими міжнародними кризами, вважає The New York Times. Чи вистачить в Обами жорсткості, щоб прийняти виклик "полковника КДБ у відставці"? - запитує журналіст Пітер Бейкер.

У неділю канцлер Німеччини 3 засумнівалася, що він підтримує контакт із реальністю, стверджує газета, посилаючись на "джерела, інформовані про дзвінок". За словами джерел, Меркель вжила вираз: "В іншому світі".

Якщо говорити про позиції американських політичних сил, то ця криза принципово відрізняється від інших, які трапилися за президентства Обами, пише Бейкер. "З питань Сирії, Ірану, Лівії та Єгипту політичні фракції у Вашингтоні не менш, ніж президент, вагалися, розмірковуючи про правильне співвідношення твердості з гнучкістю. Але, коли старий противник, який має ядерну зброю, повертається до манер холодної війни, наслідки здаються більш масштабними, виклики - більш складними, а голоси - більш одностайними", - пояснює автор.

Обама вважав, що його місія - припинити участь США у війнах в Іраку та Афганістані і не вплутуватися у нові війни.

Однак в останні тижні стало очевидно, що вплив Обами безмежний (Сирія форсує війну з повстанцями, Афганістан не хоче дозволяти подальше перебування американських військ). Тепер же кримська криза стала для Обами "екзистенціальною загрозою" на зразок тих, з якими 40 років стикалися його попередники. "Це геополітична сутичка посеред Європи", - йдеться у статті. Спочатку проросійський уряд у Києві не послухав застережень Обами щодо стрілянини по демонстрантам. Тепер же Путін "проігнорував попередження Обами, що не варто сунутися в Україну".

Обаму застали зненацька, тепер він змушений наздоганяти. На думку газети, Путін "фактично відокремив" Крим від решти України.

Автор статті зупиняється на порадах, які лунають у Вашингтоні: "Жоден значущий політичний лідер не закликав до військових заходів у відповідь, але багато хто висловив побажання, щоб Обама зайшов далі, ніж на даний момент". Сенатор Боб Коркер вже розробив формулювання для потенційної двопартійної постанови Конгресу про санкції проти Росії та економічної підтримки України.

Тим часом Обама у неділю поговорив із Меркель, а також лідерами Великобританії та Польщі, і домігся згоди всіх країн G-8 призупинити підготовку до саміту в Сочі і знайти способи для підтримки українського уряду, чиє економічне становище дуже хитке.

І все ж Обама запропонував Росії вихід, який допоміг би їй зберегти обличчя, повідомляє газета. "Він запропонував, щоб європейські спостерігачі зайняли місце російських сил у Криму з метою захисту від ймовірних загроз російськомовному населенню, на які Кремль посилається як на виправдання свого втручання", - йдеться у статті.

Помічники Обами повідомили, що не бачать доказів подібних загроз і вважають привід надуманим. За їхніми словами, вони хотіли викрити блеф Путіна. "У кулуарах вони сказали, що не очікували згоди Путіна на цю пропозицію, а також визнали, що Обама навряд чи може згорнути окупацію Криму назад в короткостроковій перспективі. Вони зосереджені на блокуванні будь-яких подальших кроків Росії вглиб Східної України, які можуть розколоти країну навпіл", - повідомляє кореспондент.

Деякі експерти радять Обамі ігнорувати тих, хто закликає до суворої реакції. Ендрю Вейсс вважає, що справа адміністрації Обами - спробувати утримати Росію і Україну від відкритої війни. "Якщо ми будемо просто говорити про те, які ми жорсткі, ми завоюємо якісь очки, але програємо війну", - пояснив він.

Тим часом американські критики звинувачують Обаму у надмірній пасивності: мовляв, після історії з таким втручанням до Сирії Путін визнав його слабким.

Помічники Обами заперечують: президент США з самого початку тверезо оцінював можливості і межі співпраці з Путіним. "Вони також зазначили, що ані репутація "крутого хлопця", яку мав Буш, ані його флірт з Путіним не завадили Росії у 2008 році воювати з Грузією", - передає журналіст. !zn

Читайте також:

Кадиров перевірить українських націоналістів на зв'язок із терористами

Китай попередив про невтручання в територіальну цілісність України

США готують економічний наступ на Росію у відповідь на її вторгнення в Україну

Україна збирається закрити кордони з Росією

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі