Глави держав і урядів країн ЄС повинні розширити персональні санкції щодо російських осіб і організацій, причетних до анексії Криму, заявила журналістам канцлер Німеччини Ангела Меркель після прибуття на саміт ЄС.
"Ми ще раз абсолютно ясно дамо зрозуміти, що приєднання Криму суперечить всім міжнародним договорам, і узгодимо свою реакцію", - сказала вона.
Меркель зазначила, що головний пріоритет, який розглядає на цій стадії Євросоюз, - це переговори. Також дуже важливо, щоб на Україну швидше прибула місія спостерігачів ОБСЄ.
"По-друге, - продовжувала вона, - ми обговоримо санкції. Це буде розширення заходів у відповідність з так званою "другою сходинкою" (трьохступеневої плану, прийнятого на попередньому саміті): розширення списку для заборони на видачу віз і заморожування рахунків. І ми повинні дуже чітко заявити, що в разі подальшої ескалації введемо економічні санкції".
Мова піде також про допомогу Україні, щоб забезпечити стабільний розвиток цієї країни і допомогти українцям в спокійній і стабільній обстановці провести президентські вибори, зазначила Меркель.
Нагадаємо, що США 20 березня розширили перелік осіб, активи яких будуть заморожені. У новий список потрапило найближче оточення російського президента. Санкції торкнуться помічника президента Андрія Фурсенко, глави адміністрації президента Сергія Іванова, лідера "Справедливої Росії" Сергія Миронова, спікера Держдуми Сергія Наришкіна, бізнесмена Геннадія Тимченко (глава Volga Group і співвласник нафтотрейдера Gunvor), глави РЖД Володимира Якуніна, депутата Держдуми Сергія Железняка, бізнесменів Аркадія і Бориса Ротенбергов (володіють часткою в "Мостотресте" та іншими активами).
Під дію санкцій також потрапив банк "Росія", сьомий за розмірами банк Росії. Юрій Ковальчук, який управляє банком, також знаходиться у новому "чорному списку" з 20 росіян. Джерело в Білому домі назвав Ковальчука "особистим банкіром Путіна".
Крім того, Барак Обама підписав указ, який дозволить вдарити по ключових секторів російської економіки в разі ескалації конфлікту Росією. !zn