Голова уряду ФРН висловила переконання, що необхідність рішучої боротьби з тероризмом не дає підстав для огульних підозр людей у зв'язку через їхнє походження та релігію.
Як повідомив у неділю, 29 січня, офіційний представник німецького уряду Штеффен Зайберт, держави,які підписали Женевську конвенцію про статус біженців, зобов'язалися з причин гуманітарного характеру приймати людей, що тікають від війни, передає "Радіо Свобода".
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей також висловила незгоду з антиімміграційною ініціативою Трампа.
Глава британського уряду підкреслила, що Вашингтон, як і Лондон, має беззастережне право проводити власну міграційну політику.
"Але ми не згодні з таким підходом, і це не той підхід, який ми приймемо. Ми вивчаємо цей новий указ, щоб побачити, що він означає і які правові наслідки він несе, зокрема, для громадян Великобританії", – повідомила прес-секретар британського прем'єра, передає Reuters.
Нагадаємо, 27 січня президент США Дональд Трамп розпорядився протягом трьох місяців не впускати до країни громадян Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену, а також на 120 днів призупинити розміщення мігрантів. Документ вступив у дію наступного дня. Президент США пояснив своє рішення боротьбою з тероризмом.
За даними Міністерства внутрішньої безпеки, у в'їзді до США було відмовлено як мінімум 375 особамм, в аеропортах США почалися стихійні акції протесту. Підтримку протестувальникам висловили засновник Facebook Марк Цукерберг, співвласник Google Сергій Брін і гендиректор SpaceX Ілон Маск.
Рішення Трампа зазанало критики з бокусвітового співтовариства. ООН закликала Вашингтон відмовитися від цих обмежень і надавати притулок людям, які його потребують, а нобелівські лауреати підписали петицію проти рішення Трампа обмежити імміграцію. Вони відзначили, що президентський указ шкодить американській науці, а також може розділити сім'ї.