Тепер Християнсько-демократичному союзу доведеться обрати свого кандидата і вступити у виборчі змагання. Про це сьогодні пише Financial Times.
"Можуть початися реальні дебати. У Штайнмаєра хороші шанси. Побачимо, чи у ХДС і ХСС знайдеться хтось такого ж рівня", - сказав політичний редактор Frankfurter Allgemeine Гюнтер Баннас.
Боротьба за крісло президента почнеться на тлі наближення парламентських виборів, запланованих на наступних рік. Попри символічність посади, Меркель і лідер СДПН Зігмар Габріель переконані, що партія може отримати перевагу під час виборів у Бундестаг, якщо президентом буде їхнім соратником.
Канцлер Німеччини хотіла б уникнути розгойдування човна і зосередитися на відновленні прихильності виборців після непопулярної політики щодо біженців. А віце-канцлер Габріель хоче вийти з тіні Меркель до початку парламентських виборів, здобувши кілька політичних перемог.
Від початку Меркель сподівалася, що популярний нинішній президент Йоахім Гаук лишиться президентом ще на п'ять років після того, як його перший термін закінчиться в березні. Але Гаук ще влітку оголосив про намір піти на пенсію. Тому канцлер сподівалася на консенсус із соціал-демократами щодо його наступника.
Однак Габріель оголосив у нещодавньому інтерв'ю для Bild, що він збирається підтримати кандидатуру Штайнмаєра, тому що "він розуміє виклики нашого часу". Опитування показали, що німецький міністр закордонних справ досить популярний політик.
Видання припускає, що кандидатом ХДС/ХСС може стати міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. Однак в такому разі блок не зможе його використати на парламентських виборах. Тепер Берлін чекають чотири місяці політиканства перед виборами президента, які пройдуть в лютому.
Нещодавно в німецькій пресі з'явилися дані опитування, проведеного ARD-Deutshland Trend, щодо рівня підтримки політики канцлера Ангели Меркель. Згідно з ними, 54% опитаних німців відповіли, що в цілому задоволені її політикою. Хоча ще місяць тому рівень підтримки голови німецького уряду був гіршим за п'ять років. Свою підтримку Меркель висловлювали 45% учасників опитувань.
Науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва Андреас Умланд в коментері для DT.UA пояснив, причину зростання рейтингу Меркель. На його думку, вся справа в тому, що проблема напливу біженців тепер здається більш регульованою, а канцлер, здається, зробила висновки з помилок, які вона допустила на початку роботи з вирішення кризи.