З 26 лютого до 1 березня в мера Ніцци Крістіана Естрозі гостювала делегація з окупованої Ялти. Під час зустрічі Естрозі разом з ялтинським "керівництвом" і послом РФ Олександром Орловим підписали угоду про поновлення дружніх стосунків. У повідомленні на офіційному сайті Естрозі Крим визначили як частину Росії.
Візит делегації з Ялти до європейського міста назвали "символічним", оскільки його здійснили вперше після "референдуму про незалежність й приєднання до Росії". Ялтинська делегація покинула Ніццу 1 березня після чотириденних відвідин.
На сайті йдеться, що "листом про наміри" Естрозі та ялтинський "мер" Андрій Ростенко поновили угоду про дружні стосунки, підписану 26 листопада 1960 року.
Раніше Естрозі під час відвідин Москви критикував уряд Франції за його жорстку позицію по відношенню до Росії і невиправдану відмову постачати десантні кораблі "Містралі". На знак підтримки французький політик написав кілька слів російською мовою у Twitter.
Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус наголошував, що держава продовжуватиме "політику твердості й діалогу". Однак депутати з партії екс-президента Франції Ніколя Саркозі вважають помилкою уряду санкції по відношенню до Росії і припинення торговельно-економічних зв'язків.
Попри заклики МЗС України дотримуватися порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію делегати з партії "Республіканці" відвідали Крим в липні минулого року. Згодом СБУ заборонила в'їзд в Україну десяти членам національних зборів і Сенату Франції. Офіційний Париж не схвалив візит французьких політиків і назвав його порушення міжнародного права.
На початку анексії Криму французький президент Франсуа Олланд закликав Володимира Путіна поважати територіальну цілісність України й не підтримувати сепаратистів.
Детальніше про позицію Франції стосовно анексії Криму Росією читайте в спецпроекті "Викрадення Європи".