Мексика не повинна робити брудну міграційну роботу за Трампа - Globe and Mail

Поділитися
Мексика не повинна робити брудну міграційну роботу за Трампа - Globe and Mail © The Japan Times
Трамп вважає, що Мексика має прийняти "справедливу частку" біженців з каравану мігрантів.

Понад 247 мільйонів людей живуть за межами своїх країн походження, у тому числі понад 20 мільйонів біженців. Мігранти роблять внесок в економіку та суспільство, а також приносять вигоду країнам, в яких вони поселяються. Після призупинення політики абсолютної нетерпимості Білого дому стосовно незаконного перетину кордону, кількість людей, що біжать з Гондурасу і Гватемали, різко зросла, пише Globe and Mail.

Щорічно понад 500 тисяч жителів Центральної Америки в'їжджають до Мексики, багато з яких продовжують свій шлях у Сполучені Штати. Караван мігрантів, який почав шлях на початку цього місяця в Гондурасі,також включає в себе вихідців з Сальвадору і Гватемали. Тисячі людей змушені здійснювати небезпечну і виснажливу подорож, домагаючись кращого життя для себе і своїх дітей, в захищеному від насильства і злиднів місці, і повільно рухаються на північ.

Президент США Дональд Трамп замість того, щоб виявити співчуття, став нагнітати проблему напередодні листопадових виборів до Конгресу. У понеділок він написав у Twitter: "Це вторгнення в нашу країну, і наші військові чекають на вас!". Із близько 7 000 людей, які спочатку приєдналися до каравану, 25% становлять діти, більше того, 10% цих дітей не супроводжують дорослі. Минулого тижня уряд Мексики заявив, що кількість мігрантів у каравані скоротилася до 3 630 людей, зазначивши, що деякі з них подали прохання про надання притулку в Мексиці або прийняли рішення повернутися в свої рідні країни.

У період з 2013 по 2018 рік понад півтори тисячі несупроводжуваних дітей з країн Центральної Америки пройшли через Мексику. Основними причинами, через які діти біжать, є залякування, переслідування, погрози, ризик примусового вербування бандами, сексуальні домагання і, в деяких випадках, бажання возз'єднатися зі своїми сім'ями в США. Ця група є найбільш уразливим сегментом населення мігрантів.

Велика частина каравану складається із кандидатів на отримання притулку. Минулого тижня Трамп написав у Twitter, що мігранти каравану повинні шукати притулку в Мексиці, намагаючись змусити Мексику діяти як "третя безпечна країна", незважаючи на те, що в липні вона відхилила цю пропозицію. Основна причина відмови полягає в тому, що Мексика не є безпечною територією. Крім того, у неї немає можливості приймати всіх мігрантів, яким відмовляють у США.

Використовувана як підпірна стіна для забезпечення дотримання імміграційної політики і зростання депортації з Мексики в країни Центральної Америки, Мексика робить брудну роботу Сполучених Штатів. Учасникам каравану повинно бути дозволено дістатися до кордону й просити притулку у американської влади, що є їх реальним бажанням.

Риторика Трампа і республіканців породжує ксенофобські побоювання про вторгнення іноземців з далеких місць. Але насправді, з моменту як Дональд Трамп став президентом, латиноамериканське населення Сполучених Штатів, вихідці з тих же країн, що йдуть в каравані, стало більше страждати від злочинів на ґрунті ненависті.

Місто Сан-Педро-Сула в Гондурасі, звідки стартував караван, є одним з найнебезпечніших міст в світі, в якому відбувається 187 вбивств на кожні сто тисяч осіб. Банди, наркотики і бідність вражають це місто щодня. Старіння тепер є привілеєм, а не правом. Мігранти зазнають тяжкого життя і заслуговують захисту і співпереживання.

У Мексики достатньо власних проблем у сфері безпеки, і вона не повинна відгукуватися на заклик Трампа до зупинки каравану. Натомість необхідно захищати права людини і проявити солідарність, співчуття і повагу. Замість того, щоб направляти правоохоронні органи на південну кордон Мексики і витрачати значні кошти на це, мексиканській владі слід підготувати план розробки соціальних і продуктивних проектів, у тому числі для тих, хто продовжує переміщення або був депортований зі США.

У цих людей є величезні проблеми в асиміляції та реінтеграції в країну. Мексика також повинна зайняти лідируючі позиції в Центральній Америці для захисту регіональних інтересів і людей. Новообраний президент Адреса Мануель Лопес Обрадор запропонував розробити політику, що забезпечує безпеку мігрантів та пропонує робочі візи центральним американцям.

Для втілення в життя цієї стратегії необхідне створення нових інститутів і впровадження нової міграційної політики. Політичні зміни в Мексиці - це можливість переосмислити й оцінити величезні проблеми та зміни, які потрібні у зовнішній та міграційній політиці країни. Мексика має встановлювати власні пріоритети в двосторонніх відносинах - і не бути стіною для Сполучених Штатів.

Президент США Дональд Трамп 25 жовтня заявив, що змушений залучити сили армії для припинення незаконних проникнень мігрантів на територію Штатів з боку Мексики; його заява прозвучала на тлі повідомлень про рух в США через територію Мексики колони мігрантів з кількох тисяч громадян латиноамериканських країн, які біжать від економічної кризи. Мова йшла про 800 військових, які повинні були надати допомогу в охороні кордону. Однак стало відомо, що США перекидають на кордон з Мексикою ще понад п'ять тисяч солдатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі