Прем'єр РФ Дмитро Медведєв не допускає "навіть у думках" можливість розвитку подій за військовим сценарієм.
"Мені б не хотілося допускати таку можливість. Питання не в тому, хто і коли народився. З нинішніх глав держав, дійсно, дуже мало хто пам'ятає цей період (Другу Світову війну). Це не означає, що ми якось все інакше ставимося до трагизму військових подій, катастроф військового часу. Планета пережила дві світові війни. Цілком очевидно, що нічого подібного допустити навіть в думках не можна", - сказав Медведєв в інтерв'ю "Російській газеті".
За словами Медведєва, відносини між РФ і Заходом "дійсно, зараз далекі від ідеальних, вони переживають досить складний період, деякі навіть говорять про другий "холодній війні". "Але справа зараз не в термінах, а саме в усвідомленні того, що будь-який лідер держави, будь-верховний головнокомандувач прекрасно усвідомлює відповідальність за подібні рішення. Я думаю, що в XXI столітті такий сценарій просто неможливий", - заявив він.
Глава пентагону Ештон Картер заявляв, що Росія "брязкає ядерною зброєю", а також намагається змінити існуючий світовий порядок і порушити стратегічну стабільність.
22 вересня, офіційний представник Держдепартаменту США Марк Тонер звинуватив Росію в порушенні Мінських угод і заявив, що в даний час з Кремлем не можна вести справи "як зазвичай".
Раніше головнокомандувач військами НАТО генерал Філіп Бридлав знову озвучив свою позицію щодо того, що Росія є головною світовою загрозою. Також він підкреслив реваншистський характер політики Росії.
9 липня американський міністр ВПС Дебора Джеймс заявила, що Росія є найбільшою загрозою національної безпеки Сполучених Штатів, Вашингтон має наростити свою військову присутність в Європі. Також Джеймс висловила своє невдоволення тим фактом, що лише 4 з 28 членів НАТО витрачають 2% ВВП на оборону.
У Комітеті з питань Збройних сил США назвали Росію стратегічною ядерною загрозою.