Про це сьогодні пише видання Financial Times, розглядаючи можливі наслідки Brexit. Одним із найбільш фундаментальних рішень, перед якими постане Великобританія, - це що лишиться від її відносин з ЄС. Прихильники виходу переконували, що країна може лишитися частиною єдиного європейського ринку, хоча для цього доведеться погодитися на вільне пересування людей, яке діє в союзі. Якщо Лондон піде таким шляхом, тоді британська економіка зазнає незначних втрат.
Альтернативні рішення передбачають укладання угоди з ЄС на зразок тієї, яка діє між блоком і Швейцарією, або ж торгувати з Європою, як член Світової організації торгівлі.
Видання також звертає увагу на те, що після Brexit британці більше не зможуть користуватися правом працювати і жити в країнах Євросоюзу. Також, швидше за все, європейцям, які захочуть перетнути британський кордон у майбутньому, доведеться зіштовхнутися з жорсткішими правилами. Тим, хто вже в Британії, навряд чи доведеться переоформляти відповідні документи. Водночас, Лондону доведеться визначити свою політику щодо іммігрантів. Оскільки закривши для них шлях в Британію зовсім, країні загрожує старіння населення і зменшення робочої сили.
Економісти також прогнозують, що Brexit вдарить по економічному зростанню Великобританії в короткостроковій перспективі, а також створить невизначеність і спричинить падіння інвестицій. Довгострокові наслідки будуть залежати від таких факторів, як обсяг торгівлі і продуктивність.
Нагадаємо, що згідно з офіційними підрахунками голосів, більшість британців проголосували за вихід Великобританії з ЄС. Голова Ради ЄС Дональд Туск скликає зустріч 27 лідерів країн ЄС через Brexit. Тим часом, прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон оголосив, що піде у відставку після Brexit.
Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".