Масові заворушення на півночі Киргизстана: взято в облогу найбільшу золоту копальню республіки

Фото
Поділитися
Мітинг через золоту копальню Кумтор у Киргизстані обернувся сутичками, місцеві жителі підпалили автобус міліціонерів і штурмують будівлі адміністративних органів. У регіоні введено режим НС.

Масові протести через золоту копальню Кумтор в Іссик-Кульській області на півночі Киргизстана переросли у заворушення і зіткнення з правоохоронними органами. У Джеті-Огузському районі введено надзвичайний стан до 10 червня.

З ранку 31 травня місцеві жителі перекривають дороги, блокують будівлі адміністративних та правоохоронних органів.

Сутички протестантів з міліцією сталися в селі Тамга. За даними місцевих ЗМІ, міліція застосувала проти натовпу (чисельністю близько 3 тисяч осіб) спецзасоби - газ і шумові гранати.

Повідомляється про постраждалих, однак їхня кількість точно невідома. Згідно з непідтвердженими даними, є один загиблий. За словами місцевих жителів, мітингувальники спалили автобус спецназу і закидали правоохоронців камінням. Вони також намагалися взяти штурмом пансіонат "Хвиля", розташований на південному березі Іссик-Куля, в якому нібито сховалися міліціонери.

На переговори з учасниками протестів у Джеті-Огузський район прибув віце-прем'єр Шаміль Атаханов, що займається силовим блоком уряду Киргизстану.

Ситуація у регіоні загострилася кілька днів тому, коли місцеві жителі перекрили дорогу на Кумтор - найбільшу золоту копальню республіки.

Вони вимагали розірвання договору з канадською компанією Centerra Gold Inc і націоналізації копальні, а також виконання низки соціальних вимог (ремонту доріг, будівництва лікарень, видачі кредитів місцевому населенню).

Увечері 30 травня мітингувальники проникли на підстанцію, яка забезпечує копальню електроенергією, і знеструмили її. Проте вже через кілька годин міліція звільнила підстанцію і провела масові затримання організаторів заворушень. Всього було затримано близько 100 осіб.

Після цього в низці сіл Джеті-Огузського району почалися сутички мітингувальників із правоохоронцями, які намагалися відбити затриманих у міліції. Натовп також захопив будівлю районної адміністрації, взявши в заручники заступника керівника адміністрації Жанибека Дуйшенбієва, однак незабаром його відпустили.

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв заявив, що "всі організатори мітингу будуть покарані за всією суворістю закону".

Родовище Кумтор розташоване на висоті понад 4000 м над рівнем моря і є одним з найбільш високогірних у світі. Його запаси оцінюють в 700 тонн золота.

За офіційними даними, в 2012 році на Кумторі видобули близько 9,8 тонн золота. !zn

Читайте також:

Киргизстан почав процедуру видворення авіабази США

У Киргизстані трьох депутатів опозиції посадили на 1,5 року за заклики до захоплення влади

Масові заворушення в Азербайджані: натовп спалив готель і три VIP-машини

Молодіжний техно-парад у Швейцарії переріс у погроми і зіткнення з поліцією

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі