Масові протести почалися у Тунісі після вбивства опозиційного лідера Чокрі Белаіда.
Декілька тисяч людей вийшли на демонстрації в місті Сіді-Бузід, яке називають "колискою "арабських революцій", а також у столиці Тунісу.
За словами очевидців, у Сіді-Бузіді понад 4 тисячі обурених жителів палять шини і кидають каміння в поліцію. Близько 200 маніфестантів напали на поліцейську дільницю, правоохоронці були змушені застосувати сльозогінний газ для розгону демонстрантів.
Учасники акції перед будівлею МВС у столиці країни співучо скандували гасла про необхідність відставки уряду ісламістів, у тому числі "Ганьба, ганьба, Чокрі мертвий", "Де уряд?" і "Уряд повинен впасти".
Акції протесту проходять в багатьох містах країни - у Сфаксі, Кассріні, Кефі, Бежі, Бізерті.
Тим часом лідер правлячої в Тунісі партії "Ан-Нахда" Рашид Ганнуші заявив про напад на її штаб квартиру і її підпал.
Ганнуші також заявив, що його партія непричетна до вбивства Белаіда, і констатував, що Туніс опинився у найбільшому політичному безвиході з моменту закінчення революції.
"Туніс сьогодні в найбільшому політичному безвиході після революції. Ми повинні бути спокійними, і не потрапити у спіраль насильства. Єдність нам потрібна більше, ніж будь-коли", - зазначив він.
Вранці 6 лютого невідомі розстріляли лідера туніської опозиції, одного з керівників "Народного фронту" і генерального секретаря Демократичної патріотичної партії Чокрі Белаіда, коли він виходив зі свого будинку.
Белаід був переконаним світським супротивником уряду помірних ісламістів.
Президент Тунісу Монсеф Марзукі через вбивство Белаіда перервав візит до Франції на засідання Європарламенту і скасував призначений на четвер візит в Єгипет на саміт Організації ісламської співпраці. Залишаючи Європарламент, Марзукі заявив: "Ми будемо продовжувати боротися з ворогами революції", - чим заслужив оплески депутатів.
Прем'єр-міністр Тунісу, член партії "Ан-Нахда" Хамаді Джебалі відразу після появи повідомлень про смерть Белаіда назвав її політичним вбивством.
"Вбивство Белаіда - це політичне вбивство і замах на туніську революцію. Вбивці хотіли змусити замовкнути його голос", - сказав Джебалі.
У середині січня Туніс відзначив другу річницю революції, яка призвела до повалення президента Зіна аль-Абідіна бен Алі, який перебував при владі більше 20 років.
Після виборів у жовтні 2011 року до влади в країні прийшли помірні ісламісти на чолі з партією "Ан-Нахда". В останні місяці спалахнули протистояння ісламістів і світських сил. В країні помічено зростання злочинності, економічний спад, рівень безробіття серед працездатного населення досяг рекордних для країни 17%. !zn
Читайте також:
У Тунісі через фільм "Невинність мусульман" можуть стратити 87 осіб
Поваленого президента Тунісу заочно засудили до довічного ув'язнення
У Тунісі введено комендантську годину через бунт радикальних ісламістів
Збитки від "арабської весни" оцінили в 225 мільярдів доларів