Український нацгвардієць Віталій Марків пізно увечері 3 листопада покинув в'язницю строгого режиму «Опера» неподалік Мілана.
Як передає Радіо Свобода, на плечах після звільнення він повісив український прапор.
«Ця моя перемога - це пам'ять всім загиблим у війні з 2014 року. Ми - захисники, ми - не окупанти. Ця перемога - в пам'ять всім загиблим військовим. Я щасливий, вдячний. Мене переповнює океан емоцій. Я не вірив, чесно. Але диво трапляється. Непереможний лише той, хто не здається. Слава Україні!», - сказав Марків після виходу з в'язниці.
У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков після оголошення вердикту заявив, що Україна вітає рішення апеляційного суду присяжних Мілана про виправдання 31-річного Марківа.
Міланські судді і присяжні прийняли рішення виправдати бійця повністю за відсутністю складу злочину і негайно випустити солдата на свободу.
«Апеляційний суд Мілана ухвалив мужнє рішення, тому що суд першої інстанції, незважаючи на докази української сторони, ігнорував реальні факти. Починаючи від того, що фізично Марків не міг бачити і стріляти в Андреа Роккеллі, адже звинувачення засновані лише на словах потерпілого французького журналіста. Ми раді, що нашій команді вдалося добитися правди, але 3 роки і 4 місяці молода людина була в неволі», - сказав Аваков.
Зазначимо, що від самого початку у цій справі інтереси Віталія Марківа захищали італійські адвокати Рафаеле Дела Валле та Донателла Рапетті, водночас захист інтересів держави Україна як цивільного відповідача здійснювали адвокати Андрій Карнаухов, Микола Подпалов, Олена Гладюк, Андрій Пилипенко з Адвокатської фірми "Сергій Козьяков та Партнери" та Ніколо Бертоліні Клерічі, Сільвія Косу та Стефано Парлаторе з італійської юридичної фірми Legance Avvocati Associati.
Адвокати держави Україна надали апеляціному суду вичерпні матеріали і аргументацію невинуватості як Марківа, так у українських військ у загибелі журналістів під Словянськом у 2014 році.
12 липня 2019 року суд Павії визнав Віталія Марківа, громадянина України і Італії, винним у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі і засудив його до 24 років позбавлення волі. Україна оскаржила вирок, Апеляційний суд округу Ломбардія повинен був розглянути скаргу навесні 2020 року, але засідання відклали на невизначений термін через пандемію COVID-19.
У вересні в Мілані почалися слухання в апеляційному суді.
Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року, звинувативши його у вбивстві Роккеллі.
Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі і перекладачем Андрієм Мироновим біля гори Карачун під Слов'янськом. Роккеллі і Миронов загинули в результаті мінометного обстрілу 24 травня 2014 року. Італія неодноразово відмовлялася від пропозицій України щодо спільного розслідування.