Політтехнолог скористався п'ятою поправкою до Конституції США, яка дає йому право не свідчити проти себе. При цьому адвокат підсудного Кевін Даунінг заявив про те, що "уряд не надав достатніх доказів" провини його клієнта. І повідомив про те, що захист Манафорта завершив оприлюднення своєї версії.
Суд заслухає заключні аргументи сторін захисту і обвинувачення у середу, 15 серпня. Суддя Елліс закликав їх не затягувати процес.
На думку журналістів, відмова Манафорта від свідчень не є сюрпризом. З урахуванням того, в яких саме злочинах підозрюють політтехнолога, будь-які його свідчення можуть бути використані проти нього в інших судових процесах.Зокрема, у справі про лобіювання інтересів інших держав.
Крім цього, якщо б Манафорт погодився свідчити, він став би учасником перехресного допиту прокурорів, і мав би пояснити суду кілька електронних листів і банківських документів з його ім'ям і підписом на них.
Як повідомлялося, діловий партнер політтехнолога Рік Гейтс заявив про те, що клієнтом Манафорта у 2014 році був передвиборний штаб президента України Петра Порошенка та бізнесмен Сергій Тігіпко. Також його компанія пропонувала послуги чинному меру Києва Віталію Кличку.
В АП спочатку спростували, що співпрацювали з Манафортом. Але згодом підтвердили, що зустріч була, проте згода досягнута не була. Манафорт за свої піар-послуги заробив в Україні 60 мільйонів доларів.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах.
Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні. У той же день суд обрав їм запобіжний захід.
15 червня Окружний суд Вашингтона змінив Манафорту запобіжний захід з домашнього арешту на тримання під вартою після того, як спецпрокурор Роберт Мюллер висунув йому обвинувачення в незаконному тиску на свідків. Слідство встановило, що в лютому-квітні 2018 року Манафорт і його український помічник Костянтин Килимник неодноразово зв'язувалися телефоном і в месенджерах зі свідками у цій справі.