Манафорт працював над планом "захисту інтересів" Путіна - NYT

Поділитися
Манафорт працював над планом Манафорт працював на Дерипаску в інтересах Путіна. © Flickr/Haddad Media
ЗМІ розкрили нові таємниці роботи екс-голови виборчого штабу Трампа у Росії.

Десять років тому Пол Манафорт таємно працював на російського олігарха Олега Дерипаску, обслуговуючи інтереси російського президента Володимира Путіна. Зокрема, він пропонував амбіційну стратегію придушення антиросійської опозиції в пострадянських країнах.

Про це повідомляє лояльне до Демократичної партії видиння New York Times з посиланням на документи, які опинилися в руках журналістів Associated Press. Видання зауважує, що вони спростовують заяви Манафорта, що він ніколи не працював на російські інтереси.

Документи підтверджують, що екс-голова штабу Трампа пропонував конфіденційний стратегічний план в липні 2005 року. Згідно з ним, Манафот збирався впливати на політиків, бізнес-угоди і ЗМІ у США, Європі і пострадянських країнах в інтересах уряду Володимира Путіна, попри те, що американсько-російські відносини були не найкращими в часи президенства республіканця Джорджа Буша-молодшого.

Манафорт розробив план для олігарха і близького союзника російського президента Олега Дерипаски, з яким американський політтехнолог підписав контракт на 10 мільйонів доларів щорічно починаючи з 2006 року. Це підтверджують документи в руках AP, а також джерела видання. Неназваний співрозмовник видання повідомив, що ділові відносини між Дерипаскою і Манафортом продовжувался до 2009 року.

"Ми переконані, що ця модель може принести велику користь уряду Путіна, якщо її використати на потрібному рівні і з відповідною відповідальністю", - написав Манафорт у записці до Дерипаски в 2005 році.

Американець зауважував, що його план може "змінити ставлення, як внутрішнє так і зовнішнє, до уряду Путіна". Видання зауважує, що в руках AP опинилися документи з записами міжнародних трансакцій на десятки мільйонів доларів, а також листування і меморандум про співпрацю. Втім, якою мірою Манафорт виконав свій план лишається не відомим.

New York Times зауважує, що документи засвідчують, що у Манафорта є значно тісніші зв'язки з Росією, ніж він про це заявляв. Сам екс-голова виборчого штабу Трампа підтвердив, що співпрацював з Дерипаскою у різних країнах. Але він наполягає, що цю його роботу зараз очерняють за допомогою "брудної кампанії".

"Я працював з Олегом Дерипаскою близько 10 років тому, представляючи його бізнес і його особисті справи у країнах, в яких у нього були інвестиції. Моя робота на Дерипаску не включала представництво російських політичних інтересів", - наголосив Манафорт.

Однак, документи, які опинилися в руках ЗМІ, говорять, що в 2005 році Манафорт сказав Дерипасці, що він просуває домовлені політики в рамках його роботи в Україні "на найвищому рівні уряду США". Він також повідомив російському олігарху, що найняв "велику міжнародну юридичну фірму з тісними зв'язками з президентом Бушем, яка буде підтримувати інтереси нашого клієнта". Однак, він не вказав тоді, про яку саме компанію йшлося.

Також документи свідчать, що для виконання контракту з Дерипаскою Манафорт не використовував свою офіційну консалтингову компанію Davis Manafort. Натомість він проводив усі операції через компанію LOAV Ltd., зареєстровану в Делавері в 1992 році. У інших випадках LOAV Ltd. мала ту ж адресу, що і його лобістська компанія в Александрії, штат Вірджинія. За іншими документами юридичною адресою LOAV Ltd. був дім Манафорта в Александрії. Він продав це помешкання в липні 2015 року за 1,4 мільйона доларів. Зараз йому належить квартира у Trump Tower в Нью-Йорку і інша нерухомість у Флориді.

Нагадаємо, 18 серпня НАБУ підтвердило, що в списках "чорної бухгалтерії" Партії регіонів фігурує колишній радник екс-президента України Віктора Януковича і один з керівників передвиборної кампанії кандидата в президенти США Дональда Трампа Пол Манафорт.

Раніше Newsweek повідомляло, що Президент РФ Володимир Путін провів таємну зустріч з побіжним президентом України Віктором Януковичем у зв'язку з розкриттям інформації про отримання політтехнологом кандидата в президенти США Дональда Трампа Полом Манафортом майже 13 млн доларів з "чорної каси" Партії регіонів.

Детальніше про перспективи справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів читайте в статті Оксани Денисової "Як "чорна бухгалтерія" ПР може перетворитися на невидиму" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі