Манафорт не ініціював виключення пункту про озброєння України з програми республіканців – доповідь

Поділитися
Манафорт не ініціював виключення пункту про озброєння України з програми республіканців – доповідь Конгресмени не знайшли доказів впливу Манафорта на програму республіканців
Виключення з програми пункту про військову допомогу Україні служило доказом впливу росіян на команду Трампа.

Колишній глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт не був ініціатором виключення пункту про надання Україні американської зброї з програми Республіканської партії в 2016 році. До такого висновку дійшли члени комітету з питань розвідки Палати Представників Конгресу США. У доповіді комітету, опублікованому в п'ятницю, 27 квітня, сказано, що Манафорт не мав у своєму розпорядженні інформації про зміну програми.

Зокрема, у доповіді згадується електронний лист Манафорта до його бізнес-партнера Ріка Гейтса та до помічника Трампа Ріка Дірборна. У листі Манафорт цікавиться, хто і навіщо наполягав на зміні програми.

У відповіді Дірборн згадав ряд подій, у тому числі зустріч Трампа з представниками розвідувальної спільноти, які нібито стали причиною перегляду виборчої програми.

Укладачі доповіді прийшли до висновку, що відмова від озброєння України був ініційований співробітниками компанії на з'їзді партії, а не Манафортом або його старші партнери.

Пункт про надання Україні зброї було вилучено з виборчої програми Республіканської партії у липні 2016 року. Цей факт розглядався як доказ впливу Кремля на команду Трампа, зокрема на Манафорта.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР.

Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Того ж дня суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт з можливістю внесення 10 та 5 мільйонів доларів застави відповідно.

Після внесення застави Манафорта звільнили з-під арешту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі