Макрон заявив про джихадистів, які воюють в Карабасі, Вірменія звинуватила Ізраїль в поставках зброї

Поділитися
Макрон заявив про джихадистів, які воюють в Карабасі, Вірменія звинуватила Ізраїль в поставках зброї
За словами президента Франції, дані про джихадистів повідомила розвідка

У зоні бойових дій в Нагірному Карабаху, за даними французької розвідки, присутні бойовики джихадистських угруповань з Сирії, які проникли туди через Туреччину.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон перед початком саміту ЄС в Брюсселі, повідомляє DW.

За його словами, мова йде про "дуже серйозному" новий факт, і він повинен стати предметом обговорення глав держав і урядів країн ЄС.

Макрон додав, що домовився з президентами РФ і США Володимиром Путіним і Дональдом Трампом про подальше обміні інформацією про ситуацію з тим, щоб витягти "з неї все висновки".

Водночас Вірменія незадоволена тим, що Ізраїль постачає озброєння Азербайджану, в зв'язку з цим вірменське Міністерство закордонних справ відкликає свого посла з Ізраїлю, повідомила прессекретарка МЗС Вірменії Анна Нагдалян.

За її словами, Єреван відкликав свого посла для проведення консультацій.

"Для нас неприйнятні поставки Ізраїлем надсучасного зброї Азербайджану, особливо зараз, в умовах агресії Азербайджану за підтримки Туреччини (в Нагірному Карабасі - ред.)", - заявила Нагдалян.

Нагадаємо, вранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі